Vücut Kitle Endeksi Nasıl Hesaplanir?(Doğru cevap)

Vücut kitle indeksi, kişinin kilosunun ağırlığına oranla ölçülmesi olarak tanımlanabilir. Farklı bir deyişle kişinin kilogram cinsinden ağırlığının, metre cinsinden uzunluğunun karesine bölünmesiyle elde edilir.

Kilo boy orantısı nasıl hesaplanır?

Boy Kilo Endeksi hesaplamasında boy-kilo oranı kullanılır. Dolayısıyla Boy Kilo Endeksi değeri, boyunuza göre ideal kilonuzun kaç olması gerektiğini gösterir. Vücut ağırlığınız, boyunuzun karesine bölünerek boy kilo cetveli üzerinde ideal kilonuz hesaplanır.

Vücut kütlesi nasıl hesaplanır?

Obeziteyi hesaplamak için tüm dünyada Vücut kitle indeksi (VKİ) hesaplaması kullanılır. VKİ değeriniz kilogram olarak ağırlığınızın, metre cinsinden boy uzunluğunun karesine bölünmesiyle (kg/m²) elde edilir.

Boyumuzun karesi nasıl hesaplanır?

Boyunuzun 1 metre 70 cm olduğunu varsayalım. Bu metre cinsinden 1,7 m. demektir. Bu sayının karesi, 1,7 X 1,7= 2.89 olur. Kilonuz 70 kg ise, bunu 2,89’a böldüğünüzde, sonuç 25 çıkar.

Vücut kitle indeksi kaç olmalı kadın?

İdeal kiloyu tanımlamak için en sık kullanılan ölçek vücut kitle indeksidir (VKİ), veya İngilizce body mass index (BMI). Erkeklerde ideal vücut kitle indeksi 20-25 arasıdır. Kadınlarda ideal vücut kitle indeksi 19-24 arasıdır.

1 78 boy kaç kilo olmalı?

100 ekleyip (100 + 7 = 107) boydan çıkarmamız (178 – 107) ideal kiloyu verir: 71 kg. İşte bu değerin yüzde 10’u (7 kg) aşıldığında şişmanlık sınırına girilmiş olur. İdeal Kilo Hesabı boyu 1.78 cm. olan bir erkek 78 kiloyu aşıoyorsa şişman sayılır.

37 yaşındaki bir kadın kaç kilo olmalı?

37 yaşında 1.57 cm boy için ideal kilonuz 62 kg altında olmalıdır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *