Vişne Reçeli Nasıl Yapılır?(En iyi çözüm)

Vişne reçeli evde nasıl yapılır?

Vişne Reçeli Yapımı Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Vişnelerin çekirdeklerini kalın uçlu bir tığ yardımıyla çıkarıyoruz.
 2. Şekeri üzerine boşaltarak 1 gün sonra sulanmış olan vişneleri ocağa koyuyoruz.
 3. Kaynamaya başlayınca limonu sıkıp limon tuzlarını biraz suyun içinde eriterek reçelimize ekliyoruz.

Kıvamlı vişne reçeli nasıl yapılır?

1 gece bekleyip suyunu salan vişneler 1 tur karıştırıp orta ateşe konur ve kaynamaya bırakılır. Kaynamaya başlayınca en ufak ocak gözüne alınıp kısık ateşe çekilip ara ara karıştırarak kapak açık 1 saat kadar kaynatılır kıvamı koyulaşıp köpüklenince margarin yada tereyağı konulur.

Kolay Vişne reçeli nasıl yapılır?

Kolay Vişne Reçeli Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Yıkayıp saplarını temizlediğimiz vişneleri çekirdeğinden tel toka yardımı ile ayırıyoruz.
 2. Vişneleri tencereye boşaltalım.
 3. Vişneler yeterince yumuşadılar.
 4. Reçel kaynamaya başlayınca 1 çay kaşığı tereyağı ilave edelim.
 5. Reçel de köpük kalırsa reçelin bozulması çabuk gerçekleşir.

Vişne reçeli nasıl yapılır kaç dakika kaynatılır?

Başka bir tencereye çekirdekleri çıkarılmış vişneleri 1 bardak su ile 15 dakika kaynatın. Karışım kaynadıktan sonra suyunu süzerek vişneleri diğer tenceredeki şerbetin içine atın. Burada da 30 dakika kadar kaynatılan karışıma kıvamı olunca limon ve limon tuzunu ekleyin.

You might be interested:  Mor Lahana Turşusu Nasıl Yapılır?

Vişne reçeli olduğu nasıl anlaşılır?

Kıvamına bakmak için bir porselen ya da cam tabağa kaşık ile alacağınız 1-2 damla reçel suyunu damlatın. Suyu çabucak dağılıp akmıyorsa limon suyunu ekleyin ve 5 dakika daha kaynatın. Hemen tüketilecekse soğuduktan sonra, kış için saklanacaksa sıcak sıcak kavanozlara bölüştürün.

Vişne reçeli ne kadar şeker konur?

Derin bir tencereye vişnelerinizi koyun. Dilerseniz 1 kilo şekeri doğrudan vişnelerin üzerine koyun, dilerseniz “1 sıra vişne 1 sıra şeker ” olacak şekilde toz şekeri paylaştırın ve vişnelerinizi en az 6 saat tencerede bekletin.

Vişne reçeli cıvık olursa ne yapılır?

Endişelenmeyin, çaresi var. Reçeli tekrar ateşe koyun. İçine dilimlenmiş bir elma ilave ederek koyulaşana dek pişirin. Eğer soğuduktan sonra ağdalaşmış sa bir limon ya da portakal suyu ilave ederek tahta bir kaşıkla devamlı karıştırmak suretiyle birkaç dakika pişirin.

Çekirdekli vişne reçeli olur mu?

Vişne Reçeli ( Çekirdekli ) Tarifi Nasıl Yapılır? Arkadaşlar öncelikle vişnelerin saplarını ayıklıyoruz, sonra güzelce yıkıyoruz. Ben çekirdeklerini ayıklamadan suyunu süzüp bir tencereye aldım. Üstüne şekerini ekledim.5_6 saat öylece bıraktım.

1 kilo Visneye kac bardak seker?

Vişne Receli Katı Olursa; Koyu Kıvamlı Vişne Reçeli Reçeli kurtarmak için başka bir tencereye bir kiloluk meyve için üç su bardağı su ile bir su bardağı toz şeker konulur.

2 kilo vişneye ne kadar şeker katılır?

Tüm Aşamaları Dakikalı Vişne Reçeli Tarifi İçin Malzemeler

 1. ( 1 kg vişneye ………….1.
 2. ( 2 kg vişneye ………… 2.
 3. ( 3 kg vişneye ………….3.750 gr toz şeker )
 4. Kullanacağınız vişne miktarı size kalmış….
 5. Kg başına 1 yemek kaşığı limon suyu ya da her kg’ a 1- 2 parça limon tuzu.
 6. 1 tatlı kaşığı Tereyağ

Vişne şurubu nasıl yapılır?

Vişne Şurubu Tarifi Nasıl Yapılır? Vişneleri yıkayın saplarından ayırın, geniş bir tencereye bir sıra şeker bir sıra vişneyi sıralayın. Şekerli meyvenizi 1 gün bekletin. Ertesi gün, bir çay bardağı suyu tencerenize ekleyin, harlı ateşte meyvelerinizin su salmasını ve şekerin erimesini sürekli karıştırarak sağlayın.

You might be interested:  Varyans Nasıl Hesaplanır?

Reçel ne kadar süre kaynatılır?

Son kaynama sırasında şeker ve 1 litre suyu ayrı bir tencereye alın ve kaynatın. Şeker eriyince yarım limonun suyunu ekleyin. Birkaç dakika sonra incirleri ilave edin, kısık ateşte kaynamaya bırakın. Yaklaşık 1 saat reçel kıvamına gelene kadar kaynatın.

Vişne reçeli kaç dakikada yapılır?

3. adım: Çekirdekleri çıkartılan vişneler, ince tabanlı derin bir çelik tencere içerisine koyulur. 5. adım: Ertesi gün tencere harlı ateşte kaynamaya bırakılır. 6. adım: Kaynamaya başlayınca içerisine 1 tatlı kaşığı tereyağı ilave edilip karıştırılır ve kısık ateşte yaklaşık 20 dakika kaynatılır.

Reçelin Köpürmemesi için ne yapılır?

Şu noktada bir püf noktası daha verelim: Reçelin içine ekleyeceğiniz küçük bir parça tereyağı köpürmesini engeller ve reçele parlaklık verir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *