Turkcell Puk Kodu Bloke Oldu Nasıl Açabilirim?(Çözüm bulundu)

Turkcell‘li Olmak Bu blokeyi kaldırmak için PUK kodunu kullanmanız gerekir. PUK kodunuzu Turkcell.com.tr’de İşlem Merkezi’ne giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Turkcell.com.tr anasayfasında “Giriş” alanından Turkcell numaranız ve şifrenizle giriş yapın. Üst menüden “İşlem Merkezi” seçeneğine tıklayın.

PUK kodu bloke olursa ne olur?

PUK 1, bloke olan SIM kartın yeniden kullanılır hale getirilmesi yani blokenin kaldırılmasını sağlayan özel bir şifredir. 8 haneden oluşmaktadır. Bu şifre değiştirilememektedir. PUK 1 kodunu 10 defadan fazla yanlış girdiğin zaman SIM kart’ın kalıcı bloke olur ve cihazının ekranında ‘Kart Bloke ‘ uyarısı çıkar.

PUK bloke olan hat nasıl açılır Türk Telekom?

Telefonum kilitlendi ve PUK kodu istiyor. Ne yapmalıyım? PUK1/PUK2 kodunuza Türk Telekom Online İşlem Merkezine giriş yaparak ulaşabiirsiniz. Ayrıca şirket yetkilisi 4445444 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayarak PUK bilgilerini alabilmektedir.

SIM PUK kodu nedir?

PUK 1 kodu, bloke olan sim kartınızın yeniden kullanılabilir hale gelmesini ve blokenin kaldırılmasını sağlayan özel bir şifredir. 8 haneden oluşur. PUK 2 kodunu kullanarak blokeyi kaldırabilirsiniz. PUK 2, bloke olan PIN 2 kodunun yeniden kullanılır hale gelmesini sağlayan 8 haneli özel bir şifredir.

You might be interested:  Nfc Özelliği Nasıl Açılır?(Soru)

PUK kodu Vodafone nasıl alınır?

PIN ve PUK Kodu Ayarları PUK kodunuzu Yanımda İnternet Hat Ayarlarım sayfasından öğrenebilirsiniz. Yanımda İnternet sayfası şifrenizi bilmiyorsanız, S yazıp 7000’e ücretsiz SMS göndererek şifre talebinde bulunabilirsiniz.

PUK kodu neden ister?

PİN kodları telefonların yabancı kişilerin eline geçmesi durumunda başkalarının kullanmasına engel olur. Ayrıca PİN 1 kodu telefon ayarlarından değiştirilebilmektedir. Fakat bu kodun 3 kez arka arkaya yanlış girilmesi sonucunda sim kart bloke olur. Bu blokeyi kaldırmak için PUK 1 kodu gerekmektedir.

SIM kart kalıcı olarak engellendi ne demek Vodafone?

PIN 1 kodunun yanlış girilmesi sebebiyle bloke olan SIM kartınıza yeniden erişebilmek için, 8 haneli PUK 1 şifresini girmeniz gerekir. PIN 1 kodunun aksine, PUK 1 kodu değiştirilemez ve 10 defadan fazla hatalı girildiğinde SIM kartınız kalıcı şekilde bloke olur; dolayısıyla SIM kart değişikliği yapmanız gerekir.

Hattım kırıldı ne yapmalıyım Türk Telekom?

Hattınızı kaybettiğinizde, Türk Telekom satış noktalarından yeni sim kart alarak tekrar aynı numarayı kullanabilirsiniz.

PUK kodu SIM kartta yazar mı?

Eğer kısa bir süre önce bir SIM kart satın aldıysan pakete bak. Bazen PUK kodu bunun üzerinde yazılı olabilir. SIM kartın içinde geldiği kutuya bak, PUK kodu kutunun veya etiketin üzerinde bir yerlerde olabilir.

Hat nasıl bloke olur?

Sim kart pin kodunun 3 defa yanlış girilmesi sonucu bloke olmaktadır. Bu blokenin kaldırılması için puk koduna ihtiyaç duyulur. Puk kodu yeni hat alınırken verilen sim kartının arkasında yer alan numaralardır. Eğer puk kodunuzu bilmiyorsanız müşterisi olduğunuz GSM operatörü ile bağlantıya geçmeniz gerekmektedir.

SIM kart PIN kodu nerede yazar?

Yeni hat alındığında GSM operatörleri tarafından telefonlara takılması için SIM kart verilir. Telefonu açmak için müşterisi olduğunuz operatör tarafından verilen Pin kodunun girilmesi gerekir. Herkese özel olan bu kod SIM kartın arkasında yazılıdır.

You might be interested:  Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir?(En iyi çözüm)

Bloke edilen sim kartı nasıl açılır?

SIM kart bloke kaldırma için ilk iş olarak PIN kodunuzu yanlış girdiğiniz senaryodan bahsedilmektedir. Bunun için PUK kodunuzu girerek bloke edilmiş olan SIM kartı yeniden aktif hale getirmeniz mümkündür. PUK kodunuzu öğrenmek için de operatörünüz ile iletişime geçmeniz gerekir.

Mobil PIN kodu nedir?

Pin kodu SIM kartlı telefonlarda operatörler tarafından verilen 4 haneli bir koddur. Hattı telefona taktığımızda açarken karşımıza çıkar. Cihazın her açıldığından karşımıza çıkan pin kodu dört haneli bir şifredir. Güvenli amacıyla hat alırken SIM kart ile birlikte kişiye özel verilir.

Telefon puk oldu ne yapmalıyım Turkcell?

Turkcell.com.tr anasayfasında “Giriş” alanından Turkcell numaranız ve şifrenizle giriş yapın. Üst menüden “İşlem Merkezi” seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta yer alan menüden “Ayarlarım” seçeneğine tıklayın. Burada ” PUK NUMARAM” bölümünden PUK kodlarınızı öğrenebilirsiniz.

SIM kart numarası nasıl öğrenilir Vodafone?

Bu işin kolay yolu ise aşağıdaki kodu kullanmanızdan geçer; *101# Telefonunuzun tuş takımına bu kodu yazararak arama yaparsanız sim kart numaranızı öğrenirsiniz.

SIM kart nosu nedir?

Neredeyse tüm SIM kartların üzerinde doğrudan yazılı bir seri numarası vardır. Bu numarayı, aramanı yanıtlayan kişiye yüksek sesle oku ve kartla ilişkilendirilen numarayı iste. Yeni SIM kartların yapısını anla. Yeni bir SIM kart aldığında SIM karta atanmış bir numara olmayabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *