Trendyol Iade Nasıl Yapılır?(Çözünme)

trendyol.com ve mobile uygulamalarda yer alan “Hesabım” bölümünden “Siparişlerime” gidin. “Sipariş detay” butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin. Kolay iade butonuna basın. İade edilecek ürün ve iade nedeni seçin.

Trendyol iade kargo evden alıyor mu?

Merhaba, kargo firmaları ile adresten iade anlaşmamız bulunmuyor. Kargo şubesi ya da Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek destek talep edebilirsiniz.

Trendyol iade ücretli mi?

Müşterilerin yaptıkları iadelerin kargo ücretini satıcılarımız karşılamaktadır. Yeniden gönderim yapılan ve teslim edilmeden geri dönen iadelerin kargo ücretlerini ise Trendyol karşılamaktadır.

Trendyol iade reddedilince ne olur?

Reddedilen statüsüne geçen siparişler için kargo kodu oluşur. Satıcı bu kod ile birlikte ürünü müşteriye kargolar. ( Reddedilen iadelerin gönderim ücreti Trendyol ‘a aittir.) 2 gün içerisinde müşteriye geri gönderilmeyen iadeler Trendyol tarafından onaylanacaktır.

Trendyol fatura yoksa iade nasıl yapılır?

1. trendyol.com ve mobil uygulamalarda yer alan “Hesabım” bölümünden “Siparişlerim’e“ gidin. 2. “Detaylar” butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin. 3. “Kolay İade Talebi Oluştur” butonuna basın.

Trendyol Express kargo iade nasıl yapılır?

İade Koşulları

  1. trendyol.com ve mobile uygulamalarda yer alan “Hesabım” bölümünden “Siparişlerime” gidin.
  2. “Sipariş detay” butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin.
  3. Kolay iade butonuna basın.
  4. İade edilecek ürün ve iade nedeni seçin.
  5. Birden fazla kargo seçeneği çıktığı durumda kargo seçiminizi yapın.
You might be interested:  Kepek Nasıl Geçer?(EN iyi 5 ipucu)

Kargodan alınan ürün nasıl iade edilir?

Kargo firması teslimata geldiğinde ürünü teslim almayarak kapıda iade edilmesini sağlayabilirsiniz. İadenin gerçekleşebilmesi için ürünü açmamalı ve ürün ile birlikte gelen irsaliyeyi imzalamamış olmalısınız. Ürünü teslim aldıysanız iade etmek için Siparişlerim sayfasından ilgili ürünü seçerek talep oluşturmalısınız.

Kargo ücreti iade edilir mi?

Yönetmelik çok açık: İadede ürün satılırken yapılan tüm masrafları satıcı alıcıya eksiksiz geri öder. Siz aldığınız ürünü herhangi bir nedenle iade ettiğinizde firma sizden kargo ücretini keserek geri ödeme yapıyor.

Trendyol ürün değişimi nasıl olur?

1. trendyol.com ve mobil uygulamalarda yer alan “Hesabım” bölümünden “Siparişlerim’e“ gidin. 2. “Detaylar” butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin. 3. “Kolay İade Talebi Oluştur” butonuna basın.

Teslim alınmayan kargo ne olur?

Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.

Aras Kargo iade nasıl yapılır?

İadenizi Aras Kargo ile ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz. Kargonuzu gönderdikten sonra, gerekli olması halinde, gönderi kodunu paylaşmanız istenebilir. Lütfen kargo gönderi numarasını saklayınız. Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Faturasız ürün iadesi olur mu?

Fiş veya fatura aslı olmadan ürün iade ve değişimi yapılamamaktadır.” Belgesini kaybettiğiniz bir ürünü iade etmek istediğinizde, satıcının veya kasiyerin ısrarla fiş veya fatura aslı olmadan iade ve bazen değişim dahi yapmadıklarına şahit olursunuz. Fiş veya faturanızı kaybettiyseniz ürün elinizde kalır.

Kullanılan ürün iade edilir mi?

Paketi ya da ambalajı açılmış ürün internetten alınmış olabileceği gibi doğrudan mağazadan da alınmış olabilir. Kural olarak nereden alınmış olursa olsun cayma hakkı ileri sürülerek ürünün iadesi sağlanabilir. Fakat bazı istisnai durumlarda cayma hakkının kullanılması mümkün değildir.

You might be interested:  Prostat Nasıl Anlaşılır?(Mükemmel cevap)

Koşulsuz iade hakkı nedir?

Alıcı; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, malı teslim aldığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

E fatura iadesi nasıl yapılır?

temel e – Fatura ‘da alıcı iptal yetkisine sahip değildir. Fatura sadece gönderici tarafından GİB İptal Portalı üzerinden iptal edilebilir. Alıcının başvuracağı yollar ise iade faturası keserek faturayı muhasebe kayıtlarından çıkarmak, noter ya da KEP sistemi ile itirazda bulunmaktır.

Trendyol kağıt fatura nasıl kesilir?

Trendyol Üzerinde Fatura Nasıl Kesilir? Trendyol satıcı panelinde Sipariş>Gönderime Hazır> Fatura Oluştur adımlarını takip ederek e-Arşiv fatura oluşturabilirsiniz. – “ Fatura Oluştur” butonuna tıkladıktan sonra e-Arşiv faturanızı resmileştirebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *