Trendyol Değişim Nasıl Yapılır?

İade Koşulları

  1. trendyol.com ve mobile uygulamalarda yer alan “Hesabım” bölümünden “Siparişlerime” gidin.
  2. “Sipariş detay” butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin.
  3. Kolay iade butonuna basın.
  4. İade edilecek ürün ve iade nedeni seçin.
  5. Birden fazla kargo seçeneği çıktığı durumda kargo seçiminizi yapın.

Trendyol değişim yok mu?

Trendyol ‘da değişim yok ancak bunun yerine iade sistemi var. 1. trendyol.com ve mobil uygulamalarda yer alan “Hesabım” bölümünden “Siparişlerim’e“ gidin. 2. “Detaylar” butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin. 3. “Kolay İade Talebi Oluştur” butonuna basın.

Trendyol kargo ücretini iade ediyor mu?

Müşterilerin yaptıkları iadelerin kargo ücretini satıcılarımız karşılamaktadır. Yeniden gönderim yapılan ve teslim edilmeden geri dönen iadelerin kargo ücretlerini ise Trendyol karşılamaktadır.

Trendyol Kargo nasıl değiştirilir?

Sipariş bazlı kargo firmanızı değiştirmek isterseniz; Satıcı Paneli üzerinden Sipariş > Gönderime Hazır alanında Diğer İşlemler > Başka Kargo Firması ile Gönder seçeneğini tıklayarak değişiklik yapabilirsiniz.

Kargo ücreti iade edilir mi?

Yönetmelik çok açık: İadede ürün satılırken yapılan tüm masrafları satıcı alıcıya eksiksiz geri öder. Siz aldığınız ürünü herhangi bir nedenle iade ettiğinizde firma sizden kargo ücretini keserek geri ödeme yapıyor.

Trendyol kargo ücretini kim öder?

Trendyol ‘da yapılan satışların gönderimine ait kargo ücreti satıcıya aittir. 50 TL altı siparişlerde ise Trendyol, satıcıları desteklemek adına kargo ücretinin bir kısmını karşılamaktadır.

You might be interested:  Müteahhitlik Belgesi Nasıl Alınır?(EN iyi 5 ipucu)

Trendyol iadede fatura gerekli mi?

İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir. Bu belgeyi aldıktan sonra ürünü iade etmek istemeniz halinde www. trendyol.com internet sitesi üzerinden iade kodu alarak ürünü kargo görevlisine teslim ederek ürünü iade edebilirsiniz.

Trendyol da fatura kesmek zorunlu mu?

Trendyol’da fatura kesmek, diğer tüm online pazar yerleri gibi işletmelerin satışlarında müşteriler ile aracı bir platform olduğu için yasal olan işlemdir ve fatura kesilmesi zorunludur.

Trendyol kargo seçeneği var mı?

Siparişlerinizi Trendyol kargo otomatları, PTT Kargomatları, YK Plus kargo otomatları ve Aras Kargo kargo otomatlarından teslim alabilirsiniz.

Trendyol kaç para komisyon alıyor?

“Giyim” Kategorisi Mevcut Komisyon Oranı: 20% “Giyim” Kategorisi %40 İndirimli Komisyon Oranı: 12% “Giyim” Kategorisi %30 İndirimli Komisyon Oranı: 14%

Teslim alınmayan kargo ücretini kim öder?

Korkmayın bu bedelleri alıcı yani siz değil, “satıcı ödeyecek”. Çünkü ilgili yönetmelikte açıkça belirtildiği gibi; “satıcı varsa malın tüketiciye teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlü”.

Kutusu açılmış ürün iadesi olur mu?

Buna cayma hakkı denmektedir ve on dört içinde kullanılması gerekir. Paketi ya da ambalajı açılmış ürün internetten alınmış olabileceği gibi doğrudan mağazadan da alınmış olabilir. Kural olarak nereden alınmış olursa olsun cayma hakkı ileri sürülerek ürünün iadesi sağlanabilir.

Kargo kaç günde iade edilir?

Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *