Telekinezi Nasıl Yapılır?(Çözünme)

Telekinezi Nedir Nasil olur?

Telekinezi, insanın zihniyle ve herhangi bir fiziksel temas olmaksızın nesneleri hareket ettirebilmesine denir. Parapsikoloji bilim dalının incelediği önemli bir psişik güç olan telekinezi, düşünce gücünü yoğunlaştırarak canlı veya cansız maddeler üzerinde etkiler oluşturabilmektir.

Telekinezi yapmak mümkün mü?

Telekinezi (Yunanca: τῆλε + κίνησις, “uzaktan kontrol”) ya da kısaca TK, maddeler üzerinde düşünce gücüyle etki yapma olarak tanımlanır. Telekinezinin gerçekliğine dair hiçbir bilimsel kanıt yoktur.

Telekinezir ne demek?

Telekinezi kelime anlamıyla uzaktan hareket manasına gelen iki kelimenin birleşiminden oluşan bir sözcük. Yani yaptığımız şey uzaktan yani bedeni kullanmadan etrafımızdaki etkilemeye çalıştığımız cizimlere hareket enerjisini verebilmekden ibaret.

Telekinezi Nedir Ekşi Sözlük?

dusunce gucuyle nesneleri hareket ettirebilme ya da fiziksel ozelliklerini degistirebilme gucu. bilimkurgu roman ve hikayelerinde severek kullanilan bir temadir.

Telekinezi yapan insanlara ne denir?

Telekinezi yapan kişilere ne denir? Parapsikologlar bu varsayılan olayı psikokinezi kapsamında ele alırlar. Bir başka deyişle, telekinezi terimi daha çok metapsişikçiler tarafından kullanılmaktadır; parapsikologlar ise psikokinezi terimini tercih ederler.

Kinezi ne?

Aşırı hareket etme hastalığı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *