Sütyen Bedeni Nasıl Ölçülür?(Mükemmel cevap)

Göğüslerin altından mezurayı geçirerek ilk ölçüm yapılır. Ölçülen değere 5 eklenir. Örnek olarak eğer mezura ölçümünde göğüslerin altı 70 cm çıktıysa buna 5 eklenir 75 değeri bulunur. Bu ölçüm sütyen bedenini verir.

Sütyenlerde B ve C ne demek?

Beden ve göğüs ölçüsü eşit oranda büyükse: B CUP. (Örneğin; Göğüs 90, beden ölçüsü 85 olduğunda “90 B ” sütyen verilir.) Beden ölçüsünün göğüs ölçüsünden 1 beden darsa: C CUP. (Örneğin; Göğüs 90, beden ölçüsü 85 olduğunda “85 C ” sütyen verilir.)

Sütyende ABC neyi ifade eder?

Kap ölçüsü göğüs büyüklüğünü ifade eder. A Kap en küçük, DD ve E Kap ise en büyük göğüsleri ifade eder. Standart beden B Kap’dır, ürün üzerinde Kap belirtilmemişse B dir. Örneğin 80B ile 80C sütyenlerde beden ölçüsü (sırt genişliği) aynıdır fakat göğüs büyüklüğü C kap sütyende biraz daha büyüktür.

Göğüs nasıl ölçülmeli?

Doğru ölçümlemek için desteksiz ve üzerine tam oturan bir sütyen kullanmayı unutma. Sütyen bedenini belirmek için göğüs altını mezura ile ölçerek santimetre aralığının tablodaki yerini bulmalısın. Daha sonra ise mezurayı göğüs ucundan geçecek şekilde tutarak göğüs çevreni ölçmelisin.

En büyük sütyen bedeni kaç?

En büyük sütyen bedeni göğüs altı kısmının 108-112, göğüs üst kısmının 132-134 olan DD-Kup olarak tarif edilir.

Sütyende C ne demek?

Sütyen Ölçüsünde C Cup ne demek? Göğüs çevrenizi ve bedeninizi ölçtükten sonra, göğüs çevrenizin karşılığına gelen cm cinsinden rakamı bulun. Örneğin sütyen bedeniniz 85 ve göğüs ölçünüz 100 ise, cup bedeniniz C ‘dir.

You might be interested:  Florya Sahiline Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

Sütyenlerde 80B ne demek?

Cup ölçüsü göğüs büyüklüğünü ifade eder. A Cup en küçük, DD ve E Cup ise en büyük göğüsleri ifade eder. Standart beden B Cup’dır, ürün üzerinde Cup belirtilmemişse B dir. Örneğin 80B ile 80C sütyenlerde beden ölçüsü (sırt genişliği) aynıdır fakat göğüs büyüklüğü C cup sütyende biraz daha büyüktür.

Sütyende 75 B ne demek?

Örnek bayanımızın göğüs kafesi çevresi 75 cm, meme çevresi ise 90 cm olsun. 90’dan 75 ‘i çıkardığımızda sonuç 15’dir. 15’in “cup” tabelasında karşılık geldiği harf ise “ B ” harfidir. Bu sebeple örnek bayanımızın sütyen ölçüsü “ 75B ‘dir. Bu arada “cup”; kap veya kase büyüklüğü olarak çevrilebilir.

Göğüs çevresi nasıl ölçülü?

Doğru bir göğüs çevresi ölçümü için;

  1. Ayakta, dik pozisyonda durun ve kollarınızı vücudunuzdan uzaklaştırın.
  2. Kürek kemiğinizin alt ucundan hizanızı alıp göğüs çevresini mezura yardımı ile ölçebilirsiniz.

Dogru sütyen nasil durur?

Giyilme esnasında ön tarafa doğru eğilerek göğüs altından başlayacak şekilde sütyen takılmalı, sonrasında ise arka kancaları takılmalıdır. Bu işlemden sonra göğüslere tam olarak oturtulan sütyenin askılarını da ayarlayarak tamamlanmış olmaktadır. Sütyen farklı ihtiyaçlara göre çeşitli modellerde üretilmektedir.

Sütyende 75 80 ne demek?

Göğüs altı çevresi santimetre cinsinden ölçülür. Bu ölçü sütyen ölçülerinden birini verir ve beşerli olarak kısaltılır. (örneğin 75, 80, 85). Kup büyüklüğü göğüs çevresi ve göğüs altı çevresi arasındaki farkı verir.

Doğru sütyen seçimi nasıl olmalı?

İdeal Sütyen nasıl olmalı, diye incelendiğinde, Sütyen çok dar ve çok geniş olmamalı. Giyildiğinde göğüsler tam oturmalı. Destekli Sütyen kullanılıyorsa, belenleri göğüs ortasında veya tam aşağıda olmaması gerekir. Sütyen göğüslerinize baskı yapıyorsa, büyük ihtimal ağrıya neden olacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *