Stajyer Nasıl Yazılır?(Çözünme)

Bu sözcüğün doğru şekilde yazımı, ‘Stajyer‘ biçimindedir.

Stajyer ne demek TDK?

Meslek bilgisini daha da arttırmak, becerisini geliştirmek için belli dönemlerde kurum veya kuruluşlarıın değişik bölümlerinde çalışan kişiye stajyer denir.

Şofben yazılışı nasıl?

Bu sözcüğün doğru şekilde yazılışı, ‘ Şofben ‘ olarak ele alınmakta ve ifade edilmektedir. Gazla ya da elektrikle çalışan ve suyu ısıtan cihazlar şofben olarak bilinmektedir.

Tribün nasıl yazılır?

işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Türibün şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Tribün şeklinde olmalıdır.

Silahşör nasıl yazılır TDK?

işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Silahşör şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Silahşor şeklinde olmalıdır.

Staj kaçıncı sınıfta başlıyor?

Alanlarına merkezi sınavla yerleştirilecek öğrenciler, 11’inci ve 12’nci sınıf sonunda, yaz aylarında staj yapacaklar.

Stajyer ne demek Kokeni?

Fransızca bir kökeni bulunan staj, dilimizde mesleki bilgi ve beceriyi artırmak için çalışılan dönemi ifade etmektedir. Stajyer ise, staj yapan kişilere deniliyor.

Şohben mi yoksa şofben mi?

Bu kelimenin şofben mi, şohben mi, şofpen mi, şohpen mi olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı şofben şeklinde olmalıdır.

Şofben doğru mu?

TDK’ya göre şohben mi şofben mi? Bu kelimenin doğru yazımı ” şofben ” olarak ortaya çıkıyor. DOĞRU KULLANIM: Dünden beri evde sıcak sular yok, bir tamirci çağırdım şofbeni tamir edecek.

You might be interested:  Çakralar Nasıl Açılır?(Çözülmüş)

Şofben yazımı doğru mu?

Şofben kelimesi ” Şohben ” şeklinde yazılabiliyor. Bu yazım şekli, TDK tarafından yanlış olarak değerlendiriliyor. Kelimenin doğru kullanımı ” Şofben ” olarak TDK tarafından belirlenmiştir.

Tribün mü tribün mi?

Bu kelimenin tribün mü, tribün mü, trübün mü, türbün mü olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı tribün şeklinde olmalıdır.

Tribün olmak ne demek?

İş yapmadığı hâlde kendini iş yapıyor gibi göstermek.

Antrenör nasıl yazılır TDK?

Bu kelime genellikle Antranör şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Antrenör şeklinde olmalıdır.

Üç Silahşörler nasıl yazılır?

Bu kelimenin silahşor mü, silahşör mü olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı silahşor şeklinde olmalıdır. Cümle içinde kullanımı: “En sevdiğim romanlardan biriydi üç silahşorler.”

Sever kelimesi cümlede her zaman nasıl yazılır?

— “ Sever ” sözcüğü eklendiği tüm sözcüklere daima bitişik yazılır.

Şövalye ne demek TDK?

TDK ‘YA GÖRE ŞÖVALYE NE DEMEK? 1. isim, tarih Eski Roma’da üç sınıftan ikincisinin üyesi olan yurttaş. 3. isim Derebeylik düzeninde soyluluk unvanlarının en alt basamağı. 4. isim Günümüzde Fransız hükûmetinin verdiği şeref belgesi ve nişanı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *