Src Belgesi Nasıl Alınır?

SRC belgesini almak isteyen sürücüler öncelikle yetkili bir eğitim kurumuna veya e-Devlet üzerinden başvurularını yapmalılar. Daha sonra bu eğitim kurumlarında yurtiçi taşımacılık için 28 saat uluslararası taşımacılık için ise sürücüler 32 saat eğitim almalılar.

B Sınıfı Ehliyet SRC Belgesi nasıl alınır?

2) Bakanlığın belirlediği kriterlere göre 25 şubat 2003 den önce ehliyet sahibi olanlar sınava ve kursa girmeden SRC belgesi alabilirken bu tarihten sonra ehliyet alanlar ise kurs hizmeti yolu ile eğitim aldıktan sonra, ardından yapılacak sınavda başarı elde etmeleri halinde SRC belgelerini alabilirler.

Ücretsiz SRC Belgesi nasıl alınır?

Sınavsız SRC Belgesini Kimler Alabilir? Eski ehliyetlerde B sınıfı, yeni ehliyetlerde M, B1, B ve F sınıf tarihleri 25.02.2003 tarihinden önce olan ehliyet sahipleri muafiyetli olarak SRC2 ve SRC4 belgesine başvurabilirler.

SRC e devletten nasıl alınır?

e – Devlet şifresine sahip olan kişi, e – Devlet şifresine sahip olan kişi e – Devlet şifresiyle kamu kurumlarından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığını seçip buradan mesleki yeterlilik belgesi işlemlerinden doğrudan SRC belgesine başvuru butonuna tıklayacak.

Kursa gitmeden SRC belgesi nasıl alınır?

Bakanlığın belirlemiş olduğu kriterlere göre 25 Şubat 2003 den önce ehliyet sahibi olan kişiler kursa ve sınava girmeden de SRC belgesi alabilirken bu tarihten sonra ehliyet alanlar ise, kursta eğitim aldıktan sonra, yapılacak olan sınavda başarı elde etmeleri durumunda SRC belgelerini alabilirler.

You might be interested:  Dizanteri Nasıl Bulaşır?(EN iyi 5 ipucu)

B ehliyeti olan hangi SRC belgesi alabilir?

Not: B ehliyeti olanlar, sadece src2 ve src4 belgesi alabilirler. Not: C veya D ehliyeti olanlar, src2, src 3, src 4 belgesinden istediğini talep edebilirler. E sınıfı ehliyeti olanların aşağıdaki belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir; 1) 25.02.2003 tarihinden önce alınmış E sınıfı ehliyetin fotokopisi.

B ehliyetine SRC belgesi alabilir mi?

SRC Belgesi Başvuru Şartları 3) 25 şubat 2003 den önce ehliyet sınıfı B olanlar SRC 2 ve SRC 4, C-D sınıfı ehliyeti olanlar SRC [2], SRC [3], SRC [4] belgelerine başvuru yapabilirler. Bu tarihten önce ehliyet sınıfı E olanlar ise SRC -1, SRC -2, SRC -3, SRC -4 belgelerinden istediğini alabilirler.

SRC belgesi almak için kaç yıllık ehliyet?

Bu yollar sınavsız ve sınavlı olmak üzere 2’ye ayrılıyor. Sınavsız ve eğitimsiz SRC belgesi almak isteyen sürücülerin 25.02.2003 tarihinden önce ehliyete sahip olmaları gerekiyor. Bu tarihten önce B sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2 ve SRC 4, C-D sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2, SRC 3, SRC4 belgelerini alabilir.

Sınavsız SRC belgesi nasıl alınır 2021?

Sınavsız SRC Nasıl Alınır? Sınavsız SRC almak isteyen sürücülerin 25 Şubat 2003’ten önce ehliyet almış olmaları gerekmektedir. Bu tarihten önce B sınıfı ehliyet alanlar SRC 2 ve SRC 4, C ve D sınıfı ehliyet alanlar ise SRC 2, SRC 3 ve SRC 4 belgelerini alabilirler.

E-devlet src ücreti ne kadar?

Alınacak tek belge için SRC ücreti 31 TL dir. SRC başvuruları e – Devlet üzerinden yapılmaktadır.

Hangi SRC belgesini almalıyım?

Src 1 Belgesi: Uluslararası yolcu taşımacılığı yapmak isteyenler src 1 belgesi almaları gerekir. Src 2 Belgesi: Yurt içerisinde yolcu taşımacılığı yapacaklar src 2 belgesi alır. Src 3 Belgesi: Uluslararası yani ülke sınırları dışında yük ve eşya taşımacılığı yapacak olan kişiler alır.

You might be interested:  French Nasıl Yapılır?(Çözüm bulundu)

Src ne zaman e devlete düşer?

Bakanlık ile Gazi Üniversitesi arasında 23 Temmuz 2010’da yapılan protokolün, karşılıklı mutabakatla iptal edildiğini anlatan Arslan, SRC belgesiyle mevcut mesleki yeterlilik belgelerinin “doğrulanabilir belge” olarak düzenlenmesinin 8 Ocak itibarıyla e – Devlet Kapısı’ndan yapılmaya başlandığını bildirdi.

SRC 2 ve 4 için bankaya ne kadar yatırılıyor?

SRC BELGESİ HARCININ YATIRILACAĞI BANKA: Halk Bankası şubeleri. HARÇ MİKTARI: 42,00 TL. HARCINIZI YATIRDIKTAN SONRA: Harcınız yattıktan sonra www.turkiye.gov.tr adresinden src belgesine artık hak kazandığınızı göreceksiniz.

SRC sınavı ne zaman yapılacak?

Bakanlığımızca yetkilendirilen Eğitim Merkezleri tarafından 17 Kasım 2021 günü saat 21.00’e kadar tamamlanmış TMGD ve SRC -5 eğitimlerine katılanlar 22 Kasım 2021 tarihi saat 24.00’e kadar 12 Aralık 2021 tarihinde yapılacak sınava başvuru yapabilirler.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *