Solo Test Nasıl Oynanır?(Çözüm bulundu)

Solo Test, piyonların merkezdeki deliği boş bırakmak üzere tüm deliklere yerleştirme amacıyla oynanan tek oyunculu masa oyunu. Boş deliğin çevresindeki dört piyonun herhangi birinin hemen arkasındaki piyonu önündeki piyonun üzerinden atlayarak deliğe yerleştirilerek hamle yapılır ve üzerinden atlanan piyon alınır.

Solo Test kağıtta nasıl oynanır?

Solo Test Kuralları Nelerdir?

  1. Oyun tek oyuncu ile oynanır.
  2. Merkezdeki delik boş kalacak şekilde tüm piyonlar merkez deliğin etrafına dizilir.
  3. Piyonlar ileri, geri, sağa veya sola hareket ettirilir, çapraz hareket ettirilemez.
  4. Üzerinden atlanılan her piyon oyun dışı bırakılmalıdır.

Ahşap solo test nasıl oynanır?

Ahşap piyonlar sağa sola aşağı yukarı hareket edebilir ancak çapraz hareket edemezler. Oyuncu oynayacağı piyonu etrafındaki uygun olan üzerinden atlatarak boş deliğe yerleştirir üzerinden atlanan piyon oyun alanından çıkarılır. Oyun bu şekilde üzerinden atlanacak piyon kalmayıncaya kadar devam eder.

Solo Test fiyatları ne kadar?

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

  • SoloTest 24 Adet Zeka Oyunu Akıl Oyunu. 249,99 TL. 159 TL. 151,05 TL.
  • SoloTest 2 Adet Zeka Oyunu Akıl Oyunu. 24,99 TL. 17,99 TL.
  • SoloTest 48 Adet Zeka Oyunu Akıl Oyunu. 349,99 TL. 314 TL. 298,30 TL.
  • SoloTest 6 Adet Zeka Oyunu Akıl Oyunu. 89 TL. 47,99 TL.

Redka solo test nasıl oynanır?

Oyunda piyonlar yukarı, aşağı ve sağa, sola doğru hareket edebilir ancak çapraz hareket edemezler. Oyun piyonu, başka bir piyonun üzerinden atlatılarak sonraki boş deliğe girer ve üzerinden atlanan piyon yerinden çıkartılarak alınır. Oyun bu şekilde üzerinden atlanarak alınabilecek piyon kalmayıncaya kadar devam eder.

You might be interested:  Jakuzi Nasıl Kullanılır?(Doğru cevap)

3 taş oyunu nasıl yapılır?

Oyuna kura ya da yazı tura ile başlanır. Kurayı kazanan oyuncu ilk taşını 9 köşeden birine koyar. Daha sonra oyuncular belirledikleri stratejiye göre taşlarını sırayla istedikleri köşeye yerleştirir. Ancak taşların tamamı konduktan sonra, kutunun üstünde ileri, yana ya da çaprazlamasına hareket ettirilebilir.

Reversi oyunu nasıl kazanılır?

Reversi Oyununu (Othello Oyununu) Kazanmak Oyun platformunun köşelerine ve kenarlarına konulan taşların rakip tarafından döndürülmesi çok daha zordur. Bu yüzden köşeleri ve kenarları tutmalısınız. Ne kadar çok taşınız, köşe ve kenarlarda bulunursa oyunu kazanma şansınız da o kadar artar.

Solo Testi kim icat etti?

Gördüğümüzde çoğumuza geçmişi ve çocukluk yıllarımızı hatırlatan oyunun geçmişinin çok eski yıllara dayandığına inanılmaktadır. Oyunun 17. yüzyılda Solo Noble adlı bir aristokrat tarafından icat edildiği ve oyunun isminin de buradan geldiği düşünülmektedir.

Solo Test zeka oyunu nedir?

Solo test, kendi kendine oynanır, 32 piyonu merkezdeki deliği boş bırakmak üzere tüm deliklere yerleştirilir. Oyunun amacı, artık hiçbir piyon hareket edemeyecek yani birbirinin üzerinden atlayamayacak duruma geldiğinde en az sayıda piyonu yerde bırakmaktır. En iyi sonuç ise yerde sadece bir piyonun kalmasıdır.

Mangala Oyunu nasıl yapılır?

Mangala Oyunu 48 taş ile oynanır.

  1. TEMEL KURAL: Kura neticesinde başlama hakkı kazanan oyuncu kendi bölgesinde bulunan istediği kuyudan 4 adet taşı alır.
  2. TEMEL KURAL: Hamle sırası gelen oyuncu kendi kuyusundan aldığı taşları dağıtırken elinde taş kaldıysa, rakibinin bölgesindeki kuyulara da taş bırakmaya devam eder.

Amiral battı oyunu nasıl oynanır?

Her oyuncu kendi gemi filosunu diğer oyuncudan gizlediği, önceden yatay ve dikey koordinatların belli olduğu bir alanda (kâğıt veya plastik tabla üzerinde) oynanır. Oyuncular sırayla koordinat belirtip “atış” yaparak diğer oyuncunun gemilerinin yerlerini bulup batırmaya çalışırlar.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *