Şarj Nasıl Yazılır?(Mükemmel cevap)

işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Şarz şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Şarj şeklinde olmalıdır.

Şarj nasıl okunur TDK?

TDK YAZIMI ŞARJ MI, ŞARZ MI? TDK ‘ye göre ‘ şarj ‘ olarak yazılmalıdır. Günümüzde şarz olarak yazılan bu sözcüğün bu kullanımı hatalıdır.

Şarz mı şarj mı?

Bu kelimenin “ şarj mı, şarz mı ” olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı şarj şeklinde olmalıdır.

Şarj aleti nasıl yazılır TDK?

Türk Dil Kurumu ‘nun en çok aranan kelimeler listesinde şarj kelimesi de bulunmaktadır. TDK bu kelimenin doğru yazımını “ şarj ” olarak belirledi. Günümüzde şarz olarak yazılan bu sözcüğün bu kullanımı hatalıdır.

Şarj ne demek TDK?

Türk Dil Kurumu güncel yazım kılavuzunda sık sık aranan kelimelerden biri de şarj sözcüğüdür. Şarj, “bir şeyin içini doldurmak, yüklemek” anlamındadır.

Izdırap kelimesi nasıl yazılır?

TDK Sözlüğü’nde ‘ ızdırap ‘ ve ‘muzdarip’ diye yazılan sözcüklerin doğrusu ‘ıstırap’ ve ‘mustarip’tir. Her ikisi de dilimize Arapça’dan gelmiştir.”

Kavanoz nasıl yazılır?

Nasıl yazıldığı sıklıkla karıştırılabilen kelimelerden biri de kavanozdur. Yazılarında hata yapmak istemeyenler kavanoz nasıl yazılır konusunu sorgulamaktadır. Günlük kullanımda birçok yerde kelimenin kavonoz şeklinde olan yanlış kullanımı ile karşılaşabilmekteyiz. Kelimenin doğru yazım şekli ise kavanoz olmalıdır.

TDK yalnız nasıl yazılır?

Zaman zaman Yalnız kelimesi TDK ‘ya göre nasıl yazılır karıştırabilmektedir. Söz konusu kelimenin TDK ‘ya göre doğru yazılışı ise, yalnız şeklinde olmaktadır. Bu kelimenin yanlış olan yazılışı ” yanlız ” olarak yazılmış olanıdır. Doğru olarak yazılmış olan şekli ise ” yalnız ” şeklinde yazılmış olanıdır.

You might be interested:  Xox Nasıl Oynanır?(Doğru cevap)

Hoşgörü kelimesi nasıl yazılır?

Bu kelime genellikle Hoş görü şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Hoşgörü şeklinde olmalıdır.

Sürprizin doğru yazılışı nedir?

Türk Dil kurumuna göre sürpriz kelimesi doğru yazılışı sürpriz şeklinde kabul edilmektedir.

Makine Nasıl Yazılır Türk Dil Kurumu?

“ Makine mi?” yoksa “ Makina mı?” Nasıl Yazılır? işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Makina şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Makine şeklinde olmalıdır.

Orjinal kelimesi nasıl yazılır?

Türk Dil Kurumu Sözlüğünde kelimenin doğru yazımı ‘ orijinal ‘ olarak geçmektedir.

Bir şey nasıl yazılır?

Yani Türk Dil Kurumu’na göre kelimenin doğru yazımı ” bir şey “dir. Dolayısıyla TDK sitesinde sözlükten arama yaptığımızda birşey kelimesi sözlükte bulunmamaktadır. Sonuç olarak birleşik şekilde yazım yanlış, ayrı şekilde yazılış ise doğru şekilde kullanımdır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *