Pantolon Nasıl Yazılır?(Mükemmel cevap)

Bu kelime günlük konuşmalarda ”pantalon” şeklinde telaffuz edildiği için hatalı yazılmaktadır. Ancak kelime ”pantolon” şeklinde yazılıp okunmalıdır.

Pantolon yazılışı doğru mu?

PANTOLON NASIL YAZILIR? Bu kelimenin “ pantolon, pantalon ” olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı pantolon şeklinde olmalıdır.

Kirpik nasıl yazılır?

işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Kiprik şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Kirpik şeklinde olmalıdır.

Aerobik nasıl yapılır?

Bu kelime genellikle Ayrobik şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Aerobik şeklinde olmalıdır.

Sapsarı nasıl yazılır?

Sıfat veya zarf görevindeki pekiştirmeli sözler bitişik yazılır: apaçık, apak, büsbütün, çepeçevre, çırılçıplak, dümdüz, düpedüz, gömgök, güpegündüz, kapkara, kupkuru, masmavi, mosmor, paramparça, sapasağlam, sapsarı, sırılsıklam, sırsıklam, sipsivri, yemyeşil vb.

Pantalon mı pantolon mu?

TDK Sözlük’te pantolon mu yoksa pantalon olarak mı yazıyor? İşte doğru yazılışı hakkında bilinmesi gerekenler. Bu kelimenin Türk Dil Kurumundaki doğru yazılışı ‘ pantolon ‘ biçiminde öne çıkıyor. Bu yazımı ile beraber tek başına ya da farklı cümleler içerisinde kullanabilirsiniz.

Şövalye ne demek TDK?

TDK ‘YA GÖRE ŞÖVALYE NE DEMEK? 1. isim, tarih Eski Roma’da üç sınıftan ikincisinin üyesi olan yurttaş. 3. isim Derebeylik düzeninde soyluluk unvanlarının en alt basamağı. 4. isim Günümüzde Fransız hükûmetinin verdiği şeref belgesi ve nişanı.

Türkçede kirpik nasıl yazılır?

Fakat kiprik şeklindeki yazım doğru bir yazım değildir. Kirpik kelimesi halk arasında kiprik şeklinde söylenebiliyor. Kirpik kelimesinin okunduğu şekilde yazılması ile doğru ve yanlış iki kullanım ortaya çıkıyor. TDK sözlüğüne göre kirpik kelimesinin doğru yazılışı “ kirpik ” şeklindedir.

You might be interested:  Okey 101 Nasıl Oynanır?(EN iyi 5 ipucu)

Kiprikleri nasıl yazılır?

Türk Dil Kurumu’na göre ‘kirpik’ olarak yazılmaktadır. Günümüzde bu kelime ‘kiprik’ olarak yanlış yazılabilmektedir. Bu yaz takma kirpikler moda olmuş.

Bir çok nasıl yazılır?

Biraz, birçok, birçoğu, birkaç, birkaçı, birtakım, herhangi, hiçbir, hiçbiri belirsizlik sıfat ve zamirleri de gelenekleşmiş olarak bitişik yazılır.

Aerobik egzersizler nelerdir?

Örnek Aerobik Egzersiz:

  • Tempolu yürüyüş
  • Koşu.
  • Bisiklet sürme.
  • İp atlama.
  • Merdiven çıkma.
  • Yüzme.
  • Step- aerobik çalışmalar.
  • Kayak.

Herhangi bir yer nasıl yazılır?

Türk Dil Kurumu’na göre ‘ herhangi bir ‘ olarak yazılır.

Siz de mi?

Ayrı yazılabilir. Siz de mi geleceksiniz? Sizde mi kalacaklar? Dahi anlamındaki de/da bağlacı her zaman ayrı, bulunma hal eki her zaman bitişik yazılır.

Pek bir nasıl yazılır?

Pek çok, TDK sözlüğünde doğru yazılışı en çok araştırılan pek çok, birleşik mi yoksa ayrı mı yazıldığı karıştırılan kelime gruplarındandır. Fazla, hayli ve yeterinden fazla anlamına gelen pekçok kelimesi TDK sözlüğüne göre doğru kullanımı ‘ pek çok ‘ şeklinde ayrı yazılmasıdır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *