Özel Numara Nasıl Aranır?(En iyi çözüm)

Yaptığınız aramalarda numaranızın görünmesini istemiyorsanız; aramak istediğiniz numaranın başına *31# yazarak, aradığınız kişinin yalnızca o defaya mahsus olarak numaranızı görmemesini sağlayabilirsiniz.

Özel numara olarak nasıl aranır?

İşte, merak edilen tüm detaylar. Operatörler üzerinden gizli arama gerçekleştirmek için #31# tuşladıktan sonra aramak istediğiniz telefon numarasını girebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirerek arama yaptığınız zaman aradığınız kişinin ekranında “Özel Numara Arama” yazar.

Özel numaradan arama nasıl açılır?

Telefonunuzun ‘ arama ‘ kısmından arama ekranınıza *253# simgelerinizi tuşlayarak aramanızı gerçekleştirin. Bu işlem ilk yapıldığında telefonunuzun gizli numaralara kapatılır. Tekrarladığınız zaman ise özel ve gizli numaralardan çağrı alabilirsiniz.

Özel numaradan arayınca numara bulunur mu?

Maalesef özel numara sorgulama mümkün olmamaktadır. Çünkü operatörler gizli numaradan gelen çağrıların bilgilerini vermeye pek yanaşmazlar. Bu yüzden özel numaradan arayanı bulma işi pek kolay gözükmemektedir. Bu yüzden geriye sadece hukuksal yollara başvurmak kalıyor.

Numara nasıl gizlenir Türk Telekom?

Türk Telekom numara gizlemek için: Gizli aramak istediğiniz numaranın başına #31# yi tuşlamanız yeterli olacaktır.

Özel numaranın kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Bunun için yapmanız gereken işlemler;

  1. 11842 Bilinmeyen Numaralar servisini aramak ya da.
  2. “ KIM ” yazıp boşluk bıraktıktan sonra sizi arayan 10 haneli GSM numarasını yazıp 7048’e mesaj atmaktır.

*# 30 nedir telefon?

*#30 # kodunu tuşlarsanız numaranızı gizleyebilirsiniz gibi birçok paylaşım var. Ancak denediğinizce göreceksiniz ki böyle bir kod yok. Bilin ki; bu kodu kullanarak numaranızı gizlediğinizi zannetmeyin.

You might be interested:  Absent Nasıl Içilir?

No nasıl gizlenir?

Numaranızın karşı tarafta görünmemesini istiyorsanız arama yapmadan önce “#31#” tuşluyorsunuz. Daha sonra arayacağınız özel veya tüzel kişinin numarasını tuşluyorsunuz. Bu şekilde yaparsanız karşı taraf numaranızı göremeyecektir. Tekrar aranma riski yaşamamış olursunuz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *