Miniatürk Nasıl Gidilir?

Miniatürk e metrobüsle nasıl gidilir?

Miniatürk Beyoğlu Belediyesine bağlı Sütlüce semtindedir. Müzeye metrobüs ile Halıcıoğlu durağında indikten sonra 41 ST belediye otobüsü yada dolmuşla ulaşılabilir. Eminönü’nden kalkan 47, 47E,47Ç ve 47N hatları da Miniatürk’e ulaşım için diğer bir yöntemdir.

Anadolu yakasından Miniatürke nasıl gidilir?

Miniatürk ‘e ulaşmanın en kolay yolları.

 1. Eminönü: 47, 47Ç, 47E, 47N Belediye Otobüsü
 2. Mecidiyeköy ve Şişli: 54 HŞ (Hasköy/Şişli) Belediye Otobüsü
 3. Taksim: 36 T (Cebeci- Taksim) Belediye Otobüsü
 4. Topkapı: 41 ST ( Seyrantepe – Topkapı) Belediye Otobüsü
 5. Sultanahmet- Dolmabahçe: TB 1.

Istanbul minyatür park hangi semtte?

İstanbul içinde kısa bir sürede Türkiye’nin önemli tarihi ve kültürel mekanlarında tur atmak isteyenler ve özellikle çocuklu aileler için çok ideal bir mekan. Haliç kıyılarında, Sütlüce semtinde bulunuyor. Aynı zamanda 60.000 metrekarelik alanı ile dünyanın en geniş alanına kurulmuş bir minyatür park özelliğine sahip.

Miniatürk ücreti ne kadar?

Minitürk Giriş Ücretleri Tam bilet ücreti: 7,5 TL. İndirimli: Öğrenci, Öğretmen, Polis ve Askeri Personel giriş bilet ücreti: 3 TL. Yabancı (turist) ziyaretçi giriş bilet ücreti: 15 TL.

Bayrampaşa’dan Miniatürk e nasıl gidilir?

Bayrampasa bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Miniatürk adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 32, 32M, 32T, 336E.
 2. Metro: M1A, M1B.
 3. Minibüs / Dolmuş: CEVATPAŞA – KOCATEPE -EDIRNEKAPI, MİNİBÜS: A-11.
You might be interested:  Herbalife Thermo Complete Yağ Yakıcı Tablet Vücuttan Nasıl Yağları Atar?(Soru)

Mecidiyeköy Eminönü Nasıl Gidilir?

Şişli’den Eminönü’ne nasıl gidilir Mecidiyeköy’den Eminönü’ne gitmekle aynı. Öncelikle yeşille gösterilmiş olan M2 metrosu ile Taksim’e gitmelisiniz. Taksim’den füniküler ile Kabataş’a inebilirsiniz. Kabataş’tan da yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilen T1 tramvayını kullanarak Eminönü’ne ulaşabilirsiniz.

Haliç Kongre Merkezi istanbul’un hangi yakasında?

Haliç Kongre Merkezi, İstanbul ilinin Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Sütlüce Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır.

Miniatürk müze kart geçerli mi?

Miniatürk ‘te müzekart geçerli mi? Miniatürk ‘e giriş ücreti 2019 yılında yetişkinler için 7,5TL. Öğrenci, öğretmen ve askeri personelseniz 3TL. Müzekart geçerli değil.

Istanbul balata nasıl gidilir?

Bu nedenle İstanbul ‘un her yerinden metrobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Metrobüs ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular duraklardan Ayvansaray durağında inmeleri gerekmektedir. Ayvansaray durağında indikten sonra Eminönü sahil yoluna 10 dakika yürüyerek Balat’a ulaşılır.

Miniatürk ne zaman açılacak?

2 Mayıs 2003 /: Miniatürk ne zaman açılacak? Müzekart nerelerde geçerli istanbul? İstanbul ‘da Müzekart Geçen Yerler

 • Topkapı Sarayı
 • Beylerbeyi Sarayı
 • Türk ve İslam Eserleri Müzesi.
 • Yıldız Sarayı
 • Büyük Saray Mozaikleri Müzesi.
 • Fethiye Müzesi.
 • Galata Kulesi.
 • Galata Mevlevihanesi.

Miniatürk’ün içinde neler var?

Maketlerin yer aldığı 15.000 metrekarelik alanın yanı sıra 300 araçlık otopark, restoran, kafeterya, hediyelik eşya, açık hava gösteri alanı, çocuk oyun parkı, feribot, kumandalı tekne, gezi treni, Mini Stadyum’da 4 büyükler, satranç ve labirent alanı ve Türkiye-İstanbul Simülasyon Helikopter turu ile dev bir kompleks

Miniatürk giriş ücreti ne kadar 2021?

Giriş Ücretleri ( 2021 ) Miniatürk Girişleri ücretlidir. Tam bilet ücreti 10 TL’dir. Öğrenci ve öğretmenler için 5 TL, Asker ve polis için 5 TL, Yabancı uyruklular için ise 20 TL’dir.

Dolmabahçe Sarayı ücretli mi?

Dolmabahçe Sarayı Müzesi giriş ücreti 50 TL’dir. Örneğin sarayın en büyük kısmı olan Selamlık için bilet fiyatı 50 Türk Lirası’dır. Ancak Harem Dairesi’ni de gezmek isterseniz 40 TL ekstra ücret ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca Milli Saraylar Resim Müzesi isimli bölümün ücreti 30 TL’dir.

You might be interested:  Saçtaki Turunculuk Nasıl Gider?(En iyi çözüm)

Miniatürk ne kadar sürede gezilir?

Miniatürk Kaç Saatte Gezilir? Eğer Parktaki restoran ve hediyelik eşya mağazasına uğramadan bir gezi planı yapıyorsanız, Miniatürk gezisi için 1 saat fazlasıyla yeterli olacaktır. Ancak çocuklarınız ile Miniatürk ‘ü ziyaret ediyorsanız en azından 2 saatinizi ayırın deriz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *