Maldivlere Nasıl Gidilir?(Soru)

Nasıl Gidilir Maldivler‘in başkenti olan Male’ye Türkiye’den Türk Hava Yolları aracılığıyla direkt uçuş ile gidebilirsiniz. Male’ye uçuş yaklaşık olarak 8 saat sürüyor. Ayrıca Emirates Hava Yolları gibi bir çok havayolu firması ile aktarmalı olarak da Male’ye gidebilirsiniz.

Maldivlere gitmek ne kadara mal olur?

Maldivler seyahat planlamasında, otel için 2 kişi 5 gece döneme göre değişmekle birlikte minimum 1200 usd civarı ve üzeri, uçak bileti için 2 kişi gidiş dönüş olarak ortalama 1400-1600 usd arasında bir bütçe gerekmektedir.

Maldivlere gitmek için ne gerekli?

Maldiv Adaları Vize İstiyor mu? Maldivler’e seyahat etmek isteyen; Umumi (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip tüm Türk vatandaşları, sınır kapısından harçsız sahip olabilecekleri 30 gün süreli vize ile seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Maldivlere en uygun ne zaman gidilir?

Maldivler uçak bileti almak için en ideal dönem nisan ve mayıs aylarıdır. Bu aylarda sıcaklıklar ve tropikal iklimin getirdiği yağışlar tatil programı için elverişlidir. Maldivler iklimi tipik tropikal iklimidir. Ülkede deniz seviyesinden yüksekli neredeyse yoktur.

Maldivler uçakla kaç saat sürer?

İstanbul – Male, Maldiv Adaları arası uçakla 485 dakika sürüyor.

Istanbul Maldivler uçakla kaç saat THY?

Maldivler uçuşları İstanbul Havalimanı (IST) hareketle direkt olarak yapılan uçuşlar yaklaşık sekiz saat sürüyor.

You might be interested:  Böbrek Taşı Düştüğünü Nasıl Anlarız?(Mükemmel cevap)

Maldivlerde Türkçe konuşuluyor mu?

Maldivler’de konuşulan resmi dil Dhivehidilidir. Hint-İran dil ailesinin Hint kolundan olan bu dilden sonra en çok konuşulan ikinci dil ise İngilizcedir.

Maldivler Şeriat mı?

Önemli bir ayrıntı, Maldivler, hala şeriat ile yönetiliyor. Şeriat mahkemesi de ülkenin başkenti Male’de bulunuyor. Ülkeye alkol veya domuz eti sokmadığınız müddetçe ve halkın yaşadığı adalarda uygunsuz hareketlerde bulunmadıkça, hiçbir şey olmaz.

Maldivlerde hangi para geçiyor?

– Maldivlerin resmi dili Maldivce’dir. Hangi Para Birimi Kullanılır? – Maldivler’de Maldiv Rufiyaa’sı kullanılmasının yanı sıra tüm otellerde ve başkent Malé’ de kredi kartı ve dolar da rahatlıkla kullanılmaktadır.

Temmuz ayında Maldivler nasıl olur?

Günlük ortalama yüksek sıcaklıklar 30°C civarındadır ve nadiren 29°C altına düşer veya 31°C üstüne çıkar. Günlük düşük sıcaklıklar 27°C civarındadır ve nadiren 26°C altına düşer veya 28°C üstüne çıkar.

Maldivler nerede yer alıyor?

Maldivler (Maldivce: ދިވެހިރާއްޖެ, Dhivehi Raajje) ya da resmî adıyla Maldivler Cumhuriyeti, Hint Okyanusu’nda 1.200 adadan oluşan bir devlettir. Hindistan’ın güneyinde ve Sri Lanka’nın yaklaşık 750 kilometre (435 mil) güneybatısında yer alır.

Maldivler hep yaz mı?

Hindistan’ın güneybatısında, Hint Okyanusu ada ülkesi olan Maldivler, tüm yıl boyunca sıcak ve tropikal bir iklime sahiptir. Her tropikal iklimde olduğu gibi yağmur yağan bu ada ülkesinde, bu yağmurlar kısa sürelidir. En yağışlı zamanlarında bile güneş gökyüzünde kendini gösterir.

Maldivlere gitmek için hangi havayolu ile gidilir?

Maldivler ‘in başkenti olan Male yakınlarında konumlanan Hulhule Adası’nda ülkenin en büyük ve en önemli uluslararası havalimanı olan Male Havalimanı bulunuyor. Aynı zamanda Maldivler ‘in tek uluslararası havalimanı özelliğini taşıyan Male Havalimanı, adalara dünyanın dört bir yanından turist çekmeyi başarıyor.

You might be interested:  Prolaktin Hormonu Nasıl Düşürülür?(Çözülmüş)

Maldivler için hangi Havalimanı?

Maldivler Havalimanı ulaşım bilgileri Maldivler ‘de, Hulhule Adası’nda bulunan İbrahim Nasır Havalimanı ‘ndan (MLE) 2,5 km uzaklıktaki Maldiv merkez adasına ulaşabilmek için feribot veya speedboat’ları kullanabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *