Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?(Soru)

Koltuk altı kararması; karbonat, limon, patates, salatalık ve pirinç ile bitkisel olarak düzeltilebilir. Tuz ve limon suyunu karıştırdıktan sonra koltuk altına uygulamak belirli bir süre sonra hem renginin açılmasını hem de kılların geç uzamasını sağlayabilir.

Koltuk altını jiletle almak karartır mı?

Çoğu kişi koltuk altı kararmasının nedenini terlemeye bağlasa da kullanılan ağdalar, jiletler, epilasyon aletleri, deodorantlar ve antiperspirantlar bu bölgenin kararmasına neden olan durumlardır. Kullanılan ürünlerin yanı sıra koltuk altı kararması genetik olarak da meydana gelir.

Kararan koltuk altı nasil Beyazlatilir?

Karbonat koltuk altı beyazlatmada en yaygın bilinen ve kullanılan yöntemlerden biridir. Tüm gözeneklerin açılmasını sağlar, koltuk altınızı beyazlatır ve deodorant gibi kimyasal maddelerden korur. Karbonatı bir miktar suyla macun kıvamına getirerek koltuk altlarınıza sürün bir süre bekletip durulayın.

Pürüzsüz koltuk altı için ne yapmalı?

Pürüzsüz ve yumuşak koltuk altlarına sahip olabilmek için peeling ve tonik gibi ürünlerden yararlanmanız gerekir. Bu bölgeye peeling uygulayarak açık gözeneklerdeki kir oluşumunu engelleyebilir ve sağlıklı görünümüne katkı sağlayabilirsiniz.

Koltuk altı beyazlatma nasil yapilir?

1 tatlı kaşığı karbonata birkaç damla su ekleyin ve katı kıvamlı bir karışım oluşturun. Bu karışımı koltuk altı bölgenizi ovarak uygulayın. Birkaç dakika beklettiğiniz karışımı ılık su ile durulayın ve bir havlu yardımı ile kurulayın.

You might be interested:  Dişte Sarı Leke Nasıl Geçer?(Çözünme)

Jilet cildi karartır mı?

Ağda, epilatör, lazer gibi uygulamaların yanı sıra jilet kullanımı da kararmaya neden olan başlıca dış etkenler arasındadır.

Özel bölgemi nasıl beyazlatılır?

Limon Masajı: vajina bölgesinde meydana gelen kararmalar üzerine birkaç damla limon damlatılır ve masaj yapılır. Limon tamamen kuruduktan sonra suyla durulanır. Bu işlemi 2-3 günde bir tekrar ederek, bölgede oluşan kararma azaltılabilir.

Koltuk altı kararması hangi hastalığı?

Bu duruma tıpta Akanthosis Nigricans ismi verilmektedir. Genel olarak genetik yollarla kişiye miras kalan bir hastalıktır. Koltuk altı kararmasının en büyük nedeni olarak görülen bu hastalığın yanı sıra birçok etken de koltuk altı kararmasına sebep olabilmektedir. sert çıkacağından cilt daha koyu bir hal alacaktır.

Bacak arası kararması nasıl geçer?

Diz ve Dirseklerdeki Kararmalara Son Verecek 10 Doğal Yöntem

  1. Salatalık. Ağartıcı özelliği sayesinde salatalık diz ve dirseklerdeki kararmaları gidermek için en iyi çözüm olabilir.
  2. Limon ve Karbonat.
  3. 3. Aloe Vera ve Süt.
  4. Patates.
  5. 5. Zerdeçal.
  6. 6. Hindistan Cevizi Yağı
  7. 7. Bal.
  8. 8. Şeker ve Zeytinyağı

Boyun bölgesi kararması nasıl geçer?

Boynunun derisine düzenli olarak peeling yapmak önemlidir ve çeşitli topikal uygulamalar, koyulaşan pigmentlerin rengini açmaya yardımcı olur. Limon suyu, karbonat, yoğurt ve ceviz gibi malzemeler, boynundaki koyu renkli derinin rengini açmaya yarayabilir.

Koltuk altı ne ile alınmalı?

Seçeneklerine göre soğuk veya sıcak uygulanabilen ağda, tüylerin çıktığı yöne doğru cilde sürülür. Bez parçaları ağdanın üzerine gelecek şekilde tüy yönünün aksine hızla çekilir, tüyleri de beraberinde çeker. Ağda, epilatör kullanımının aksine daha uzun süre etkili olan ve peeling etkisi taşıyan bir yöntemdir.

Koltuk altı nasıl temiz tutulur?

Koltuk altı temizleme yöntemleri içinde en önemlisi duş almak olduğu için duş alışkanlığınızın sıklığını artırmanız ve temiz ve kuru cildinize ter kokusuyla savaşan bir ürün kullanmanız oldukça yardımcı olacaktır. Kuru ve ferah kalabilmek için Rexona gibi bir antiperspirant bir deodorant kullanabilirsiniz.

You might be interested:  Saç Nasıl Daha Hızlı Uzar?(Soru)

Koltuk altı kokusunu gidermek için ne yapmalı?

Bir kaseye elma sirkesi dökün ve bir parça pamuğu elma sirkesine batırarak koltuk altınıza uygulayın. Bu, cildin pH’ını azaltacak, böylece koltuk altı kokusunu ortadan kaldıracaktır. Alternatif olarak, su ve elma sirkesini bir sprey şişesine doldurup karıştırarak kendize doğal deodorant yapın.

Koltuk altı kararması karbonat haftada kaç kez kullanılır?

Bu maskeyi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Koltuk altı kararması nasil geçer Ekşi?

1. karbonatı su ile macun kıvamına getirin. koltuk altınıza sürün. macun kuruyunca yıkayın yada yıkamayın farketmez. kuruduktan sonra macunu elinizle sildiğinizde kum gibi dağılıyor zaten. (ben kuruyunca yıkamıyorum ve tahriş yapmadı.) 2. bir pamuğa limonu sıkın ve pamuğu koltuk altınıza sürün.

Koltuk altı kararması için hangi doktora gidilir?

Hatırlatmakta fayda var; koltuk altı kararması için öncelikle bir dermotoloji uzmanına gidebilirsiniz. Eğer gerekiyorsa, cerrahi yöntemlerle beyazlatma yapmak için sizi yönlendirirler.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *