Kırmızı Lahana Turşusu Nasıl Yapılır?(Soru)

Ev yapımı kırmızı lahana turşusu nasıl yapılır?

Lokanta Usulü Kırmızı Lahana Turşusu Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Lahanaları ince ince doğrayın ve bir kabın içerisine alın.
 2. Üzerine 1 tatlı kaşığı tuz ve limonu ilave edip güzelce ovun, ardından tezgahta 15-20 dakika dinlendirin.
 3. Mor lahanaları kavanozlara aktarın.
 4. Ayrı bir kabın içerisinde sirke, su ve şekeri karıştırın.

Kolay mor lahana turşusu nasıl yapılır?

Lokanta Usulü Mor Lahana Turşusu Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Mor lahanalarımız ince ince doğranıp, ılık suyla güzelce yıkandıktan sonra 1, 5 yemek kaşığı kaya tuzu eklenerek 5-6 dakika derin bir kapta Yavaş yavaş ovulur.
 2. Süre sonunda 15 dakika kadar bekletilir ve kendini salar.

Mor lahana salamurası nasıl yapılır?

Mor Lahana Salamurası Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Birçok kırmızı lahanayı patates soyacağı ile soyuyoruz.
 2. Üzerine bir su bardağı sirke bir çorba kaşığı tuz ilave ediyoruz ve güzelce yoğuruyoruz.
 3. Bu karışımı güzelce yoğurduktan sonra 2 saat dinlenmeye bırakıyoruz.
 4. 2 saat sonra kavanozlara dolduruyoruz.
 5. İçindeki suyu döküyoruz.

Hızlı kırmızı lahana turşusu nasıl yapılır?

Sudan geçirdiğimiz lahanalarımız sirke ve tuz ile iyice yoğurulur. ( Zaten belli bir dakikadan sonra lahanaların yumuşadığını göreceksiniz ) yoğurulan ve yumuşayan lahanaların içine yağımız nar ekşimiz ve limonumuz eklenir. Ardından karıştırılan turşumuz tabağa alınır. Afiyet olsun.

You might be interested:  Sos Oyunu Nasıl Oynanır?(Çözünme)

Kışlık kırmızı lahana turşusu nasıl yapılır?

Uygun bir kapta 1 su bardağı su, 1 su bardağı üzüm sirkesi ve 1 tatlı kaşığı limon tuzunu da ilave edip karıştıralım. Lahanalarımızın üzerine hazırlamış olduğumuz sirkeli karşımı dökelim. Kapağını sıkıca kapatıp 3-4 gün buzdolabında bekletelim. 3-4 gün sonra kırmızı lahana turşumuz hazır.

Mor lahana nasıl Doğranir?

Eğer tamamını kullanmayacaksanız kullanmayacağınız kadarını bir streç filmle sararak buzdolabına kaldırın. Ortadan ikiye böldüğünüz mor lahanayı ince ince bir bıçak yardımıyla doğramaya çalışın. Ne kadar ince doğrarsanız yumuşatması o kadar kolay olacaktır. Dilerseniz mor lahanalarınızı rendeleyebilirsiniz.

Sirkeli mor lahana salatası nasıl yapılır?

Öncelikle mor lahanamızı ince ince doğruyoruz ve orta boy bir kavanoza basıyoruz. Üzerine sirkemizi ve tuzumuzu döküyoruz. Kapağını kapattıktan sonra iyice çalkalayıp sirkesinin ve tuzunun her yerine değmesini sağlıyoruz. Buz dolabında 1 gün bekletiyoruz ve 1 gün sonra kullanıma hazır oluyor.

Mor lahana turşusu normal Tuzla olur mu?

Tuz olarak salamura tuz değil, normal sofra tuzu kullanıyorum. Daha uzun süre saklamak istiyorsanız eğer garanti olması için salamura tuz kullanabilirsiniz. Sirke sevmiyorsanız sirke yerine 1 adet büyük bol sulu limon da kullanabilirsiniz.

Kara lahana turşusu nasıl yapılır Elma Sirkesi?

Öncelikle mor lahanamızı iyice yıkayıp ince olarak doğrayın. Hepsini doğradıktan sonra 1 yemek kaşığı tuz döküp elinizle karıştırın. Daha sonra kavanozlara koyup üstünü geçecek kadar elma sirkesi dökün. Buzdolabında 1 ay saklamanız yeterli olacaktır.

Mor lahana nasıl kesilir?

Mor lahananın dış yaprakları koparılır (Çok sert olduğu için salatanın yapısını bozar.). Mor lahana ortadan ikiye bölünür ve kullanılacak olan kısım ovalanarak yıkanır.

Sarımsaklı mor lahana turşusu nasıl yapılır?

Lahananın üst yaprakları alınıp doğranır(ben iri iri doğradım). Doğranan lahana karıştırma kabına alınır üzerine kaya tuzu serpilip iyice ovulur. Yumuşayan lahana kavanozlara bastırılarak doldurulur arasına 2-3 diş sarımsakta konur. Sirke ve limon tuzu karıştırılıp üzerine dökülür geri kalanı su ile tamamlanır.

You might be interested:  1 Milyon Nasıl Yazılır?(Çözünme)

Sarımsaklı kırmızı lahana turşusu nasıl yapılır?

2 diş ince doğranmış sarımsağı, sirke ve limon suyu ekleyerek karıştırın. Kavanoza tüm lahanaları bastırarak sıkıştırın ve kalan suyunu kavanoza dökün. 2 yemek kaşığı zeytinyağı döküp kavanozun kapağını kapatın. En az 1 gece buzdolabında dillendirdikten sonra servis yapın.

Mor lahana turşusuna limon suyu konur mu?

Mor lahanamızı ince ince doğrayın daha sonra içine 1 yemek kaşığı tuz döküp yoğurur gibi karıştırın. Daha sonra kabuğu soyulmuş 2 adet limonumuzu ince ince doğrayıp içine atalım. Daha sonra kavanozlara koyup 1 tane kup şeker atıp bir tane limonun suyuyla içme suyunu karıştırıp üstünü geçesiye kadar suyumuzu döküyoruz.

Mor lahana tursusu kac gunde olur?

Mor lahanamızı ince ince doğrayalım, limon tuzunu az su ile eritip ekleyelim. Tuzu, yarım limonu da sıkalım ve ovalım 5 dakika. 1 litrelik kavanoza bastıralım. Üzerine 1 çay bardağı limon suyunu 1 çay bardağı suyu 3 yemek kaşığı sirkeyi ekleyelim buzdolabına koyalım. 2 gün sonra yemeye hazır.

Mor lahana turşusuna su konur mu?

Mor Lahana Turşusu Tarifi İçin Malzemeler 1 su bardağı su. 1 su bardağı limon suyu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *