Hes Kodu Sms Ile Nasıl Alınır?(Çözüm bulundu)

HES (boşluk) TC Kimlik Numaranız (boşluk) Kimlik kartınızın seri numarasının son 4 rakamı (boşluk) kodun geçerli olmasını istediğiniz gün sayısı” yazıp 2023’e SMS atın. Bilgileriniz böyle ise, 2023’e gönderilmesi gereken kısa mesaj metni “HES 12345678901 1234 28” olacaktır.

HES kodu mesajla nasil alinir?

T.C. Kimlik veya Yabancı Kimlik (99,98,97 ile başlayan) Numarası bulunmayan kişiler için Pasaport bilgileri ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS göndererek mesajla HES kodu alınabilir.

SMS ile HES kodu alırken paylaşım süresi nedir?

Kısa mesaj ( SMS ) göndererek HES Kodu alırken mesajın sonunda paylaşım süresi (gün sayısı olarak) belirtilmezse kodun süresi 1 yıl ile sınırlı olacak mesajın sonuna paylaşım süresi gün sayısı yazıldığında ise HES Kodu yazılan gün sayısı kadar geçerli olacaktır.

HES kodu nasıl alınır?

Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

You might be interested:  Kayseri Mantısı Nasıl Pişirilir?(Çözünme)

HES kodu internetten nasıl alınır?

e-Devlet sistemi üzerinden, “ HES Kodu Üretme ve Listeleme” seçeneğini seçip “Yeni Hes Kodu ” butonuna tıklayarak HES kodunuzu alabilirsiniz. -Belli bir gün sayısını kapsayan kodları alırken uçuş günlerini dikkatlice seçmeniz gerekiyor. Eğer kodunuzun geçerlilik süresi dolmuşsa rezervasyonlarınız onaylanmamaktadır.

Aile bireylerine HES kodu nasıl alinir?

SMS yoluyla HES kodu almak için ise HES yazıp aralda boşluk bırakılarak sırayla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazıp ve 2023’e göndermek yeterli.

SMS ile HES kodu alma ücretsiz mi?

İçişleri Bakanlığı’nca toplu taşıma ve konaklama tesislerinde getirilen HES kodu alma işlemi vatandaşların gündeminden düşmüyor. Hayat Eve Sığar kodu e devlet ve SMS yolu üzerinden ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

HES kodu paylaşım süresi en fazla ne kadar?

Telefonunuzun mesaj kısmına HES yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızı, kimliğinizin seri numarasının son 4 hanesini ve HES kodunu kullanmak istediğiniz süreyi (en fazla 45 gün) aralarında birer boşluk bırakarak yazıp 2023’e gönderiniz.

Paylaşım süresi nedir HES kodu?

Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde kodun süresi 1 yıl ile sınırlandırılacak. (Kısa mesaj örneği: HES 1234567890 1234 15. Bu şekilde mesaj atıldığında kod 15 gün geçerli olacak. Seyahat firması, HES kodu ile kişinin sağlık durumunu sorgulayacak, risk olması halinde seyahat onaylanmayacak.

HES Kodu süresi ne kadar?

– HES kodu geçerlilik süresi seçilir. Geçerlilik süresi süreli veya süresiz olarak seçilebilir. Süresiz HES kodu 18 ay 8 gün geçerlidir. – Yeni HES kodu sistem tarafından verilir.

HES kodu en kolay nasıl alınır?

1. Kısa mesaj – SMS ile Hes Kodu Alma. HES (boşluk) TC Kimlik Numaranız (boşluk) Kimlik kartınızın seri numarasının son 4 rakamı (boşluk) kodun geçerli olmasını istediğiniz gün sayısı” yazıp 2023’e SMS atın. Bilgileriniz böyle ise, 2023’e gönderilmesi gereken kısa mesaj metni “ HES 12345678901 1234 28” olacaktır.

You might be interested:  Çerezler Nasıl Temizlenir?(Mükemmel cevap)

HES kodu nasıl alınır Almanya?

T.C. kimlik numarası bulunmayan yabancı yolcular pasaport bilgileri ile HES kodu alabilmektedir. HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS atarak HES kodu alınabilmektedir.

E devlet şifrem yok HES kodu nasıl alınır?

HES kodu olmayan vatandaşlar birçok özel ve kamu kurumuna giremezken hala kod almayanlar ” HES kodu nasıl alınır?” diye soruyor. HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023′ e SMS olarak atılır.

HES kodu süresi bitince ne olur?

Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde hes kodunun geçerlilik süresi 1 yıl ile sınırlandırılacaktır. Eğer kodunuzun geçerlilik süresi dolmuşsa rezervasyonlarınız onaylanmıyor. Mevcut olan HES kodunuzun geçerlilik süresi sonlandıysa, HES Kodu uygulaması üzerinden, yeniden kod temin edebilirsiniz.

HES kodu 2 kez alınır mı?

HES kodumun süresi bitti. Yeniden alabilir miyim? Evet, HES kodunuzun süresi biterse aynı şekilde mobil uygulama üzerinden ya da SMS göndererek kod talebinde bulunabilirsiniz. Sağlık durumunuzun uygun bulunması halinde yeniden HES kodu alabilirsiniz.

HES kodu Avusturya’dan nasil alinir?

HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; Yabancı kimlik numarası, doğum yılı ve HES kodunun geçerli olması gereken gün sayısını yazıp 2023’e SMS yollayarak alabilirler.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *