Hes Kodu Otobüs Kartına Nasıl Yüklenir?(Doğru cevap)

Otobüs kartınıza HES kodunuzu yüklemek için önünüze çıkan forumda HES kodu kısmına E-devlet veya Hayata Eve Sığar uygulamasından aldığınız HES kodunu giriniz. – Daha sonra T.C. kimlik veya pasaport numaranızı belirtilen alana girin. – Akabinde ise Ulaşım kartı /Bilet No. / Kredi Kartı No. giriniz.

Malatya HES kodu otobüs kartına nasıl yüklenir?

HES kodu ile eşleştirilmemiş Tüm Malatya Toplu ulaşım kartları 19 OCAK’tan itibaren toplu taşımada kullanılamayacak. Ulaşım kartlarınızla HES kodunuzu eşleştirin; yolda, durakta kalmayın. HES kodu işlemlerinizi https://www.akillibiletim.com/HesMatch.aspxlinkinden yapabilirsiniz.

HES kodu Metro kartına nasıl yüklenir?

Öncelikle; Kişisel bilgilerinizi ekrandaki boşluklara doldurunuz ardından İstanbulkart’ınızın üzerinde yazan kart numarasını eksiksiz giriniz. Son olarak HES kodunu giriniz, belirtilen koşulları onaylamanızın ardından kaydet butonuna basınız.

HES kodu kaç karta yüklenir?

HES Kodu Uygulaması Her bir kart için sadece bir HES Kodu kaydedilebilir. Aynı HES Kodu ile farklı kartlar kaydedilemez.

HES kodu Bursa Otobüs kartına nasıl yüklenir?

Bursalıların Bursakart’ına HES kodu tanımlaması için https://www.burulas.com.tr/bursakart/ hes – kodu adresine girdikten sonra, HES kodu eşleştirme bölümündeki istenen bilgileri doldurması gerekiyor.

Toplu taşımada HES kodu nasıl kullanılır?

Öncelikle; Kişisel bilgilerinizi ekrandaki boşluklara doldurunuz ardından İstanbulkart’ınızın üzerinde yazan kart numarasını giriniz. Son olarak HES kodunu giriniz, belirtilen koşulları onaylamanızın ardından kaydet butonuna basınız.

You might be interested:  Mining Nasıl Yapılır?(Soru)

HES kodu istanbul kartına nasıl yüklenir?

İSTANBULKART HES KODU EŞLEŞTİRME NASIL YAPILIR? İstanbulkartınıza HES kodu eklemek için öncelikle ‘https://kisisellestirme.istanbulkart. istanbul /’ adresine girmeniz gerekiyor. Ardından İstanbulkart’ınızla HES kodunuzu eşleştirmek için gerekli bilgileri doldurarak eşleştirme işlemi tamamlanıyor.

HES kodu kent karta nasıl tanımlanır?

Kent kart hes kodu tanımlama İstanbul kart HES kodu eşleştirme (tanımlama) nasıl yapılır? Hayat Eve Sığar uygulaması ya da SMS üzerinden aldığınız HES Kodunu ve kişisel bilgilerinizi İstanbul kart sitesindeki gerekli alanlara doldurarak İstanbul kartınızı hes kodunuz ile tanımlayabilirsiniz.

Metro HES kodu istiyor mu?

15 Ocak 2021 tarihinden itibaren İstanbul’da metro, otobüs, tramvay ve Marmaray’da HES kodu olmadan vatandaşların binişlerine izin verilmeyecek.

HES kodu degisir mi?

Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde hes kodunun geçerlilik süresi 1 yıl ile sınırlandırılacaktır. Eğer kodunuzun geçerlilik süresi dolmuşsa rezervasyonlarınız onaylanmıyor. Mevcut olan HES kodunuzun geçerlilik süresi sonlandıysa, HES Kodu uygulaması üzerinden, yeniden kod temin edebilirsiniz.

HES kodu yenileme nasıl yapılır?

Süresiz HES kodu nasıl alınır? SMS ile süresiz HES kodu alabilmek için 2023’e göndereceğiniz SMS şu şekilde olmalı: HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresiz (gün sayısı olarak 365) yazılır.

İstanbulkart aktivasyon nasıl yapılır?

İstanbulkart dolum temsilcilerinden satın aldığınız, SKB’lerin 60 günlük aktivasyonları satış esnasında, ilgili temsilci tarafından yapılmalıdır. Aktivasyonu yapılmamış SKB için, satın aldığınız İstanbulkart dolum temsilcisine giderek aktivasyon işlemi yaptırmanız gerekmektedir.

Bursa otobüslerde HES kodu zorunlu mu?

TC Kimlik numarası, Bursakart nosu, Süresiz Hes kodu ve doğrulama işleminin gerçekleşmesi için geçerli bir cep telefonu bulunan vatandaşlar, işlemlerini online olarak ücretsiz ve kolay bir şekilde yapabilecek. 16 Mayıs’a kadar HES kodu tanımlamalarını yapmayan vatandaşlar, toplu ulaşım araçlarından yararlanamayacak.

You might be interested:  Göz Altı Çukuru Nasıl Geçer?(Doğru cevap)

Bursa kart nasıl alınır?

BursaKART, elektronik ücret toplama sisteminin omurgasıdır. BursaRay istasyonlarındaki dolum ve satış noktalarından ve bayilerden satın alabilirsiniz.

Öğrenci kartlarına HES kodu nasıl alınır?

Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *