Hes Kodu Nasıl Alinir?

1. Kısa mesaj – SMS ile Hes Kodu Alma. HES (boşluk) TC Kimlik Numaranız (boşluk) Kimlik kartınızın seri numarasının son 4 rakamı (boşluk) kodun geçerli olmasını istediğiniz gün sayısı” yazıp 2023’e SMS atın. Bilgileriniz böyle ise, 2023’e gönderilmesi gereken kısa mesaj metni “HES 12345678901 1234 28” olacaktır.

HES kodu nasıl alınır SMS?

HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek, Mavi Kartlı veya TC kimlik numarası 97, 98, 99 ile başlayan kişiler; HES yazıp aralarına boşluk bırakarak sırasıyla; T.C.

HES kodu nasıl alabilirim?

Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

HES kodu ne kadar geçerli?

HES Kodu ve koda ait karekod oluşturulur. Kod geçerlilik süresi olarak “Süresiz” seçeneği işaretlendiğinde, HES Kodu 18 ay geçerli olacaktır.

HES kodu süresi bitmeden tekrar alınır mı?

HES kodumun süresi bitti. Yeniden alabilir miyim? Evet, HES kodunuzun süresi biterse aynı şekilde mobil uygulama üzerinden ya da SMS göndererek kod talebinde bulunabilirsiniz. Sağlık durumunuzun uygun bulunması halinde yeniden HES kodu alabilirsiniz.

You might be interested:  Et Yahnisi Nasıl Yapılır?(EN iyi 5 ipucu)

HES kodu en kolay nasıl alınır?

1. Kısa mesaj – SMS ile Hes Kodu Alma. HES (boşluk) TC Kimlik Numaranız (boşluk) Kimlik kartınızın seri numarasının son 4 rakamı (boşluk) kodun geçerli olmasını istediğiniz gün sayısı” yazıp 2023’e SMS atın. Bilgileriniz böyle ise, 2023’e gönderilmesi gereken kısa mesaj metni “ HES 12345678901 1234 28” olacaktır.

HES kodu internetten nasıl alınır?

e-Devlet sistemi üzerinden, “ HES Kodu Üretme ve Listeleme” seçeneğini seçip “Yeni Hes Kodu ” butonuna tıklayarak HES kodunuzu alabilirsiniz. -Belli bir gün sayısını kapsayan kodları alırken uçuş günlerini dikkatlice seçmeniz gerekiyor. Eğer kodunuzun geçerlilik süresi dolmuşsa rezervasyonlarınız onaylanmamaktadır.

HES kodu varsa tekrar alınır mı?

Hayat Eve Sığar projesi kapsamında sunulan HES kodları yurt içi seyahat için artık bir zorunluluk. Seyahat ederken, sınava girerken ve kamu binalarına girişte istenen HES kodu Hayat Eve Sığar mobil uygulaması, SMS ve e-Devlet sisteminden alınabiliyor. HES kodu kaybedilse bile yeniden alınabilmekte.

HES kodu Max kaç gün?

Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve kodun geçerlilik süresi ( gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır. Örnek: HES 12345678901 1234 30 YAZ 2023’e gönder. (Bu şekilde mesaj atıldığında alınan kod 30 gün geçerli olacaktır.)

HES kodu paylaşım süresi en fazla ne kadar?

Telefonunuzun mesaj kısmına HES yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızı, kimliğinizin seri numarasının son 4 hanesini ve HES kodunu kullanmak istediğiniz süreyi (en fazla 45 gün) aralarında birer boşluk bırakarak yazıp 2023’e gönderiniz.

HES kodu süresi dolunca ne olur?

Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde hes kodunun geçerlilik süresi 1 yıl ile sınırlandırılacaktır. Eğer kodunuzun geçerlilik süresi dolmuşsa rezervasyonlarınız onaylanmıyor. Mevcut olan HES kodunuzun geçerlilik süresi sonlandıysa, HES Kodu uygulaması üzerinden, yeniden kod temin edebilirsiniz.

You might be interested:  Şartel Nasıl Yazılır?(Soru)

HES kodu süresi bittiğini nasıl anlarız?

Karantine başlangıç ve bitiş sürenizi Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden takip edebilirsiniz. SMS aracılığıyla ise “KALANSURE” boşluk “HESKODUNUMARASI” yazarak 2023’e mesaj gönderip durumunuzu öğrenebilirsiniz.

HES kodunda riskli yazıyor ne demek?

COVİD-19 test sonucu Pozitif olan kişiler ve temaslı olanlar Hayat Eve Sığar ( HES ) uygulamasında riskli olarak, izolasyon süresi bitiminde ise risksiz olarak görünmektedirler.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *