Hak Etmek Nasıl Yazılır?(Mükemmel cevap)

Bu kelime genellikle Haketmek şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Hak etmek şeklinde olmalıdır.

Hak ettin nasıl yazılır TDK?

Kelimenin doğru yazımı ‘ hak etmek’ olmaktadır. Kelimenin okunuşu esas alındığında bitişik sanılması hataya sebep olabiliyor, ancak doğru yazımı ayrı şekilde yazılmasıdır.

Hak etmek ne demek TDK?

HAK ETMEK NE DEMEK? 1- Bir emek karşılığı hakkı olan şeyi elde etmek, hak kazanmak. 2- Layık olduğu kötü karşılığı almak. 3- Bir başarı dolayısıyla ödüllendirilmek.

Haketmedik nasıl yazılır?

işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Haketmedi şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Hak etmedi şeklinde olmalıdır.

Hak iddia etmek nasıl yazılır?

Türk Dil Kurumu’na göre kelimenin doğru yazımı ” iddia “dır.

Başı Boş nasıl yazılır?

işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Başı boş şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Başıboş şeklinde olmalıdır.

Çok bilmiş nasıl yazılır?

Bu kelimenin bitişik mi yoksa ayrı mı yazılıp yazılmayacağı Türk Dil Kurumu veriler üzerinden ifade edilmiş durumda. Çok Bilmiş Nasıl Yazılır? Bu kelimenin doğru şekilde yazımı, ‘Çokbilmiş’ olarak ele alınmasıdır.

Hakkını helal etmek ne demek TDK?

➡ Hakkını helâl etmek deyiminin anlamı:Geçen hakkını, emeğini bağışlamak. ➡ Hakkını helâl etmek deyiminin örnek cümle içinde kullanımları: »Annem inşallah hakkını helâl eder bana.

You might be interested:  Zuhri Ahir Namazı Nasıl Kılınır?(Mükemmel cevap)

Hak etmek mi?

Bu kelime genellikle Haketmek şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Hak etmek şeklinde olmalıdır.

Naber nasıl yazılır TDK?

Naber kelimesinin doğru yazılışı ne haberdir. Aslında ne haber olarak iki kelimedir. Anlamı da Türk dil kurumuna göre ne var ne yok olabilir. Buna ek olarak alay yollu olarak da kullanılabilir.

Hoşça kal nasıl yazılır?

Hoşca kal kelimesinin doğru yazılışı hakkında bilinmesi gerekenler. Farklı noktalarından ayrılmak suretiyle hata yapılan kelimeler arasında hoşçakal geliyor. Türk Dil Kurumu açısından bu kelimenin doğru yazılışı ‘ Hoşça kal ‘ şeklinde ele alınmaktadır.

Hipodrom nasıl yazılır?

Bu kelime genellikle Hipodrum şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Hipodrom şeklinde olmalıdır.

Yada nasıl yazılır?

Bu sözcüğün ” yada ” mı yoksa ” ya da ” mı şeklinde yazıldığı sorgulanmaktadır. Bu kelimenin doğru kullanışı ya da olarak tanımlanmıştır. Yani bitişik değil ayrı yazılması gerekir. Yada şeklinde yazılması yanlış kullanımdır.

Hak iddia etmek ne demek TDK?

Dava etmek. Haklı veya haksız bir davaya kalkışmak.

Iddia etmek nasıl yazılır?

Bu kelime genellikle İddaa şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı İddia şeklinde olmalıdır.

Çaba sarf etmek nasıl yazılır?

işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Sarfetmek şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Sarf etmek şeklinde olmalıdır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *