Evde Ağda Nasıl Yapılır?

AĞDA NASIL YAPILIR? Orta boy tencerenin içerisine suyu alın ve şekeri ekleyip orta ateşte tahta kaşıkla karıştırarak ısıtmaya başlayın. Isınınca üzerine limon suyunu ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Ortalama 15 dakika sonra ağda kıvamına gelecektir.

Evde şeker ağdası nasıl yapılır tarifi?

Tencereye şeker ve suyu koyup yaklaşık 10 dakika karıştırın. Limon tuzunu da ilave ederek karıştırmaya devam edin. Ağda kıvamını aldıktan sonra çabuk soğuması için ıslattığınız bir mermerin üzerine alabilirsiniz. Ağdanın sertleşmemesi için ara ara karıştırın.

Evde bezsiz ağda nasıl yapılır?

Malzemeler:

 1. 2 su bardağı şeker, 1/4 limon suyu, 1/4 su, 2 aspirin.
 2. Öncelikle 2 bardak şekere çeyrek bardak limon suyu ekliyoruz.
 3. 1 çay bardağı şeker, yarım çay bardağı su, yarım limon.
 4. Tüm malzemeleri küçük bir tencereye koyun ve kısık ateşte sürekli karıştırarak pişirin, kaynadığında köpük koyulaşacak.

Evde ağda nasıl yapılır püf noktaları?

Evde ağda nasıl yapılır? İşte zahmetsiz, acısız ağda yapmanın püf noktaları

 1. Öncelikle tüylerinizin yeterince uzamış olduğuna dikkat edin.
 2. Ağdayı her zaman temiz ve kuru cildinize uygulayın.
 3. Ağdanızın ısının yeterli olduğuna ve kıvamına önem verin.
 4. Cildinizi ağda yaparken gergin tutmaya özen gösterin.

El ağda nasıl yapılır?

Ağdayı vücut ısısına uygulanabilecek sıcaklığa geldikten sonra parmağınızla kaldırınız ve parlak sarı renk alana kadar sakız gibi birkaç kez uzatıp katlayınız. En iyi sonucu almak için ağda yapılacak bölge kuru ve temiz olmalıdır. Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru bastırarak uygulayınız ve hızla çekiniz.

You might be interested:  Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir?(Çözünme)

Çam sakızı ağda nasıl uygulanır?

Çam sakızı ağdayı, ağda yapacağınız yere sürün. Eski atlet veya pamuklu kumaşı kesip, kumaşı ağdanın üzerine bastırın, biraz bekleyin, iyice yapıştığına emin olduğunuzda, tüylerin çıkış yönünün tam tersine hızlıca çekin. Tüylerin ters yönünde çekme, batık oluşumunu ve tüylerin hepsinin alınamaması gibi sorunları önler.

Evde ağda nasıl yapılır limon tuzuyla?

Öncelikle bir tencerenin içine 2 su bardağı şekeri ve eşit miktardaki suyu koyup ocağa alıp 10 dakika karıştırın. Ardından 1 çay kaşığı limon tuzunu da ekledikten sonra karıştırmayı sürdürün. Kıvamı yoğunlaşan ağdayı ocaktan alıp üzerini ıslattığınız mermerin üzerine alın.

Sir el ağdası nasıl kullanılır?

Ağdayı spatula ile tüylerin çıkış yönünde 1mm kalınlıkta sürünüz. 3-4 saniye sonra ağdayı çekebilmek için önce 2 parmağınızla tutabilecek kadar kaldırınız ve tek bir hareketle tüylerin çıkış yönünün tersine doğru vücuda paralel çekiniz.Uygulama sonrası cildi Vi-Vet Sir Ağda Temizleme Yağı ile temizleyiniz.

Soyulabilir el ağdası nasıl kullanılır?

Ağda eridikten sonra bal kıvamına gelmesi beklenir ve ağdanın sıcaklığı vücudun küçük bir bölümünde test edilir. Sonrasında ağda, uygulanacak bölgeye tüylerin çıkı yönüne doğru spatula yardımı ile sürülür ve 3-4 saniye kuruması beklenir. Cilt gerdirilip tüylerin çıkış yönünün tersine ağda el ile çekilir.

Ağda nasıl çekilmeli?

Temiz ve kuru bir cilde uygulanan ağda en iyi sonucu verecektir. Ağda yapmaya hazır cildinize bandı tüylerin çıkış yönüne doğru yapıştırın. Elinizle hafifçe ovarak, ağdanın tüylerinize tamamen yapışmasını sağlayın. Ardından cildinizi gerdirerek bandı tüylerin çıkış yönünün tersine çekin.

Sakızla ağda nasıl yapılır?

Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılır?

 1. Sıcak suyun içinde ısıtılan çam sakızı ağdayı mermer üzerine dökmeniz gerekiyor.
 2. Sakız kıvamında olan bu ağdayı mermere döküp uzun şekilde yaymalısınız.
 3. Mermer üzerinden kolayca kalkan bir yapısı olan çam sakızı ağda, mermerde sıcaklığını kaybedecek ve ılık kıvama gelecektir.
You might be interested:  Whatsapp Nasıl Güncellenir?(Soru)

Bal ile yapılan ağda nasıl yapılır?

Şekeri orta ateşte bir tencere içinde eritin. Karamelleşmeye başlayan şekerin içine yavaşça bal ve limon suyunu ekleyin. Çok fazla kalın olduğunu düşünüyorsanız az miktarda su ilave edin ve malzemeleri karıştırarak kaynayıncaya dek pişirin. Bu tarif diğer ağdalara göre daha yumuşaktır ve her cilt tipine uygundur.

Sesu Ilık Ağda nasıl eritilir?

sesu ılık ağdanın kavanozunu sıcak su içerisinde 10-15 dakika ısıtınız. Cildinize uygulanabilecek sıcaklığa gelip gelmediğini bileğinizin iç tarafında kontrol ediniz. Ağda yapılacak bölgenin kuru ve temiz olduğundan emin olunuz. Eriyen ağdayı spatula yardımıyla tüylerin çıkış yönünde ince bir tabaka halinde sürünüz.

Ağda yapmadan önce nasıl uyuşturulur?

Ağdayı cildinize yapıştırın ve çekmeden derin nefes alın, ağdayı çekerken ise nefesinizi verin. Nefesinizi bu şekilde alıp vermek de acıyı önleyecektir. Ağda yapmadan yarım saat önce ağrı kesici almak da vücudunuzun uyuşup, ağrısız ağdaya yardımcı olacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *