Eca Kombi Ase Uyarısı Nasıl Giderilir?(Doğru cevap)

ECA kombi ASE uyarısı ne demek?

Eca Kombi ASE Uyarısı Bu bir arıza kodu değildir. Kombinin yıllık bakım zamanının geldiğini belirtir.

ECA kombi ASE uyarısı nasıl silinir?

ECA proteus premix ase uyarısı oluştuğunda kullanıcı önce yetkili servis ile görüşerek detay bilgi almalıdır. Daha sonra cihaz ekranından bu uyarı kodunun silinmesi için cihaz üzerindeki R düğmesine kısa süreli basıp bırakması uyarının ekrandan silinmesini sağlayacaktır.

ECA kombi AP uyarısı nasıl giderilir?

Eca Ap Uyarısı bir arıza uyarısı değildir. Kombiye 160 saniye boyunca müdahale etmeden beklenilmelidir. Kombiyi açıp kapatarak veya resetleme işlemi yaparak düzeltebilirsiniz. Kombi de 5 saniye de bir çalışma seslerinden de korkmayın ve müdahale etmeyin. 160 saniye bekledikten sonra ekranda Ap uyarısı gidecektir.

ECA kombi C37 hatası nasıl giderilir?

C37 arızası Düşük su basınç sorunu. Doldurma musluğunu açtığınızda su sesi duymanız gerekir. Su sesi duyduktan sonra basıncı takip etmelisiniz. Basınç değeri 0.8 bar üzerine çıktığında cihaz arızadan çıkacak yani ekrandan hata kodu silinecektir.

ECA kombi yıllık bakım ücreti ne kadar?

ECA Kombi Bakım Servis Ücreti 2022 Detaylı 2022 ECA kombi bakım ücreti 150 TL. Sadece arıza tespiti veya fiyat vermek için gittiğimiz yerlerden herhangi bir işlem yapılmazsa 50 TL ECA kombi servis ücreti alıyoruz. Yaptığımız tamir, bakım veya yer değişimi gibi hizmetlerde bu ücreti almıyoruz.

You might be interested:  Sert Topuklar Nasıl Yumuşatılır?(Çözülmüş)

Kombi bakım ücreti ne kadar?

2021 Kombi Bakım Servisi Ücretleri Profesyonel hizmetleri ile doğalgaz kombi bakım ücreti hususundaki düşük rakamları ile tercih edilen firmamız, kombi bakım ve petek temizliği ücreti rakamlarını da toplamda 190 TL olarak belirlemiştir.

ECA kombi yıllık bakımı garanti kapsamında mı?

İşçilik, yedek parça ve yol masrafları için ayrıca hiçbir ücret ödemezsiniz. Üstelik sözleşme süresince yılda 1 kez bakım ücretsiz genel bakım yaptırabilirsiniz. Garanti süresi dolan güvenle kullandığınız E.C.A kombilerinizi istediğinize göre 1 ile 3 yıl arasında tekrar garanti kapsamında alabilirsiniz.

ECA kombi reset nasıl atılır?

Kombi Resetleme işlemi her zaman çözüm değildir. Eca confeo plus kombi panelinde açma kapama on – off düğmesinin hemen üzerinde yer alan R ( Reset ) düğmesi eca kombi arızası durumunda kırmızı yanar. Kombiyi resetlemek için “R” tuşuna bir kez basmanız yeterlidir.

Kombi bakımı yapılmazsa ne olur?

Kombi bakımını eğer yaptırmazsanız kombi herhangi bir tehlike oluşturmayabilir fakat kombi verimi düşer ve buna bağlı olarak da doğal gaz tüketiminde artış olur. Maliyetiniz artar, bu da faturaları arttırır. Bu nedenle de bakım yaptırmak kaçınılmaz. Kombiler kullanıldıkça zaman içinde tozlanır ve kir tutar.

Doğalgazda AP ne demek?

Cihazın “test modu” diyebiliriz. Cihaz AP uyarısı verdiğinde kombi anakartı, parçaların çalışabilirliğini kontrol eder. AP uyarısı uzun süre beklenmesine rağmen düzelmezse ya da resetlenmesine rağmen düzelmezse anakart kombi parçalarında bir sorun tespit etti diyebiliriz.

ECA kombi ateşleme yapmıyor ne yapmalıyım?

Eca Kombi Ateşleme Yapmıyor ise Tüketicinin Yapması Gerekenler:

  1. Daire içinde gaz kontrolü yapınız (gaz vanalarını kontrol etmek ve açık konumda olduğundan emin olmak)
  2. Dairede gaz kontrolü yapıldı ve gaz geliyor ise 2. adım olarak Cihaza reset atınız.
You might be interested:  Jakuzi Nasıl Kullanılır?(Doğru cevap)

Kombi de F 37 yazıyor ne demek?

Kombilerin F37 hataları içerlerinde bulunan suyun basınç eksiltmesi gibi sorunlardan meydana gelir. Bu su bazen sıcaklığın etkisiyle petek içerisinde gezerken buharlaşır ve eksilme olur. Bu gibi durumlarda kombiniz genellike F37 hatası verir. Bunun anlamı kombi içerisinde yeterli miktarda su olmadığıdır.

ECA Kombi A01 hatası nasıl giderilir?

A01 arızası Ateşleme problemi. Bu durumda gaz vanalarının açık olduğundan, dairenize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Doğalgaz kesintisi yok ve kombiye gaz geldiğinden eminseniz servis çağırmadan önce kombiyi resetlemelisiniz. Tek bir reset işlemi ile sorun düzelmezse işlemi birkaç kez daha uygulayabilirsiniz.

ECA kombi su basıncı ne olmalı?

Her marka model ve çeşitteki kombilerin ideal su basınç seviyesi 1 ile 2 bar arasıdır.

ECA Kombi E01 arızası nasıl giderilir?

E01 Arıza Kodu: Alev oluşmadı sorunu

  1. Kombi gaz yollarında sorun olduğunda bu arıza kodu ekranda görülür.
  2. Sırasıyla kombi gaz hattında bulunan vanalarını kontrol ederek kombiye gaz geldiğinden emin olmalısınız.
  3. Resetleme işleminde sonra arıza devam ederse servisi aramalısınız.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *