E Devletten Tapu Randevusu Nasıl Alınır?(Doğru cevap)

Online randevu almak için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün web sitesi www.tkgm.gov.tr’de yer alan erandevu sekmesini tıklayarak ilk adımı atabilirsiniz. Bu site üzerinden randevu alabilir, almış olduğunuz randevuyu sorgulayabilir ya da iptal edebilirsiniz.

Tapu işlemleri e devletten nasıl yapılır?

Vatandaşlar; sisteme alıcı ve satıcının T.C. kimlik numarası, e – devlet şifresi, telefon numarası ve tapu müdürlüğü ismini giriyor. Sonrasında tapu müdürlüğü tarafından harç miktarı hesaplanıp vatandaşlara bildiriliyor. Vatandaşların ücretlerini yatırmalarının ardından web tapu randevu saati SMS ile iletiliyor.

Tapu satış işlemleri için randevu nasıl alınır?

Alo 181 üzerinden çağrı merkezlerinin yoğunluğuna bağlı olarak randevu alabilirsiniz. Çağrı merkezlerinin yoğun olması durumunda İnternet sistemi üzerinden randevu almak daha kolay olacaktır. İnternetten Tapu randevusu https:// randevu.tkgm.gov.tr/ adresi üzerinden online olarak gerçekleştiriliyor.

Tapu Randevu Nasıl Alınır telefon numarası?

7 gün 24 saat hizmet veren Alo 181 Çağrı Merkezimizi arayarak; Operatörler yardımıyla Tapu Müdürlüklerindeki işlemleriniz için randevu alabilir, Tapu ve Kadastro ile ilgili konularda bilgi edinebilir, Kurumumuza görüş ve önerilerinizi, taleplerinizi iletebilirsiniz.

Tapu randevusu almak için ne gerekiyor?

T.C kimlik belgesi (nüfus cüzdanı) aslı ve fotokopisi. Tapu belgesinin aslı ve bir adet fotokopisi. İkâmetgah adresi ve telefon bilgisi. Bir yılı doldurmamış deprem sigortası poliçesinin fotokopisi (D.A.S.K) (Doğal Afet Sigortası)

You might be interested:  Astsubay Nasıl Olunur?(En iyi çözüm)

Tapu devri internetten yapılır mı?

Web tapu e-devlet üzerinden kimlik doğrulama sistemiyle birlikte kullanılabilecek. Vatandaşlar uygulamayla taşınmazlarına ait bilgileri görüntüleyecek. Tapu sahibi, devir işlemleri öncesinde başvurularını web tapu aracılığı ile yaparak kuruma gitmeden işlem sürecini başlatabilecek.

Internetten tapu satışı yapılır mı?

Vatandaşları kalabalıklardan uzak tutmak için daha fonksiyonel hale getirilen uygulama ile internet üzerinden alım-satım, tapu kaydı, ipotek gibi işlemlerin tümüne imkan tanındı. Türkiye genelinde 29 bin 748 konut satışı da online olarak Web Tapu üzerinden yapıldı.

Tapu randevu kaç gün sürer?

Tapu Devir Teslim İşlemi Ne Kadar Sürer? Gayrimenkul alım satım işlemlerini resmiyete döken tapu devir işlemleri, randevu sistemi sayesinde çoğunlukla bir gün içinde tamamlanabilmektedir. Tapu işlemi için randevu saatinden 15 dakika önce dairede olup başvurunuzu yapmalısınız.

Alıcı tapudan randevu alabilir mi?

tapu dairesinden randevuyu kim alır Haberi Bu randevu telefondan ya da internetten alınabiliyor. Tapu randevusu için aranacak tel no 181 olup; internetten randevu almak isteyenler ise https:// randevu.tkgm.gov.tr adresine giriş yapabiliyor. Tapudan randevuyu, hak sahibi alıyor.

Tapu intikal randevusu nasıl alınır?

Tapu işlemlerinizi gerçekleştirmek için Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nün 181 numaralı çağrı merkezini arayarak randevu alabilirsiniz.

Tapudan randevu almak şart mı?

Tapu devir işlemi için tapu müdürlüğüne randevu almadan gidilemiyor. İşlemin tamamlanmasını istediğiniz gün için mutlaka randevu almanız gerekiyor. Tapu randevusu Alo 181 Tapu ve Kadastro hattını arayarak veya https:// randevu.tkgm.gov.tr adresinden online başvuru yaparak alınabiliyor.

Tapu randevusuna gitmeyince ne olur?

Randevu aldığınız saat aralığından 15 dakika öncesinde başvurunun yapılması gerekiyor. Gecikme 15 dakikayı geçerse, randevu iptal ediliyor. Ayrıca; https:// randevu.tkgm.gov.tr adresinden tapu randevu sorgulama ve iptal etme işlemleri yapılabiliyor.

You might be interested:  Sarımsak Kokusu Nasıl Geçer?(EN iyi 5 ipucu)

Hafta sonu tapu randevusu alınır mı?

Tapu müdürlüklerinde yapılacak işlemler için randevu almak çok kolay. Alo 181 Tapu ve Kadastro hattını arayarak veya http:// randevu.tkgm.gov.tr’den kolaylıkla randevu alabilirsiniz. Hafta sonu tapu daireleri çalışmıyor. Ayrıca resmi bayramlar ve dini bayramlar süresince çalışmıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *