Dinazor Nasıl Yazılır?(EN iyi 5 ipucu)

işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Dinazor şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Dinozor şeklinde olmalıdır.

Dinazor mu doğru dinozor mu?

Bir hayvan adı olan dinozor, yazım şekli en sık karıştırılan sözcüklerden bir tanesidir. Doğru yazımı dinzor mu yoksa dinozor mu sık sık araştırılan bir konudur. Bu sözcüğün doğru yazımı dinozordur. Bazen konuşma dilinde dinazor şeklinde söylenmesine rastlansa bile kelime dinozor şeklinde yazılmalıdır.

Dinozor nasıl yazı?

Bu kelimenin doğru yazımı, ‘ Dinozor ‘ şeklinde ele alınır.

Zor mu dinozor mu?

TDK’ye göre ” dinozor ” olarak yazılmalıdır.

Eşofman nasıl yazılır TDK?

işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Eşortman şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Eşofman şeklinde olmalıdır.

TDK herkes nasıl yazılır?

Herkes TDK ‘ya Göre Doğru Yazılışı Herkes kelimesinin doğru yazılışı Türk Dil Kurumu ‘na göre ” Herkes ” şeklindedir. Kelime zaman zaman ” Herkez ” şeklinde yanlış yazılsa da doğru yazılışı ” Herkes ” dir. TDK ‘ya göre ” Herkes ” bitişik yazılır.

TDK tıraş mı traş mı?

Tıraş kelimesinin doğru yazılışı Sakal ve bıyıkların kesilmesi anlamına gelen tıraş sözcüğü, yazılış bakımından en çok ikilime düşüren kelimelerden biridir. Konuşma dilinde doğru kullanılsa da yazılışında çok fazla yanlışa düşülmektedir. Kelimenin doğru yazılışı TDK sözlüğüne göre ‘ tıraş ‘ şeklindedir.

Kalem traş nasıl yazılır?

Kalemtraş bitişik olarak ” kalemtraş ” şeklinde yazılmalıdır. Türkçe dilinde belirlenen doğru yazılış şekliyle kullanılmalıdır.

You might be interested:  Burun Eti Şişmesi Nasıl Geçer?(Çözünme)

Kibrit nasıl yazılır?

TDK ‘ya göre ‘ kibrit kelimesi ortasında tek ‘i’ ile ve ‘b’ harfi ile yani kibrit olarak yazılır. Günümüzde birçok insan bir harf fazla kullanarak yazım hatası yapabilmektedir.

Şoför yazılımı nasıl?

Şoför TDK Doğru Yazımı Türk Dil Kurumu ‘nun çevrimiçi sözlüğünde yer alan bilgiye göre şoför olarak yazılmalıdır. Şöför olarak da hatalı yazılmaktadır.

T Rex nasıl yazılır?

Kısaca T. rex veya T – Rex olarak bilinen ve Latince “zorba kertenkelelerin kralı” anlamına gelen Tyrannosaurus rex, cinsin tip türü – muhtemelen de tek türü – olup aynı zamanda, Spinosaurus ve Giganotosaurus’tan sonra en büyük teropodlardan biriydi.

Eşofman takımı nasıl yazılır?

Eşortman nasıl yazılır sorusunun TDK ‘ya göre cevabı: ” eşofman ” şeklindedir. TDK ‘ya göre eşortman kelimesi eşofman olarak yazılır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *