Cimer’e Nasıl Şikayet Edilir?(En iyi çözüm)

Cumhurbaşkanlığı telefon numarası üzerinden ulaşmak da mümkündür. Bu numara ise 0312 525 55 55 dir. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne yani CİMER’e ulaşabilmenin diğer yolları ise faks ve maildir. CİMER’in faks numarası 0312 525 58 31 dir.

CİMER şikayetlere cevap veriyor mu?

CİMER ‘e yapılan başvuru ne zaman sonuçlanır? Vatandaşlarımıza yaptıkları başvuruların sonucu veya yapılmakta olan işlemin durumu hakkında en geç 30 gün içinde gerekçeli olarak cevap verilmektedir. Bilgi Edinme Hakkı Kanununa göre yapılan başvurularda ise bu süre 15 iş günü olarak belirlenmiştir.

CMR nasıl şikayet edilir?

ADRESİMİZ

  1. HARİTAYA GİT.
  2. TELEFON150.
  3. FAKS0312 473 64 94.

CİMER e nasıl yazı yazabilirim?

Cumhurbaşkanlığı resmi web sitesi üzerinden CİMER şikayet başvurusu yapma; Öncelikle https://www.tccb.gov.tr/ bu linke tıklayınız. Ardından açılan ana sayfada en üstte yazan ‘Bilgi Edinme’ kategorisine tıklayınız. Çıkan sekmede ‘CİMER’ yazısına tıklayın.

CİMER para yardım başvurusu nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler direkt olarak e-devlet üzerinden giriş yapabilir ya da “ cimer.gov.tr” internet adresinden TC kimlik numarası, ad, soyad, annesinin evlenmeden önceki soyadı, kimlik seri no ve cep telefonu bilgilerini girerek başvuru sayfasına gelebilirler.

CİMER Başvuru kaç karakter?

CİMER’e başvuru alanı 6000 karakter ile sınırlandırılmıştır. Konu ile ilgili başvurunuz 6000 karakteri geçiyorsa başvurunuzun geri kalan kısmını tekrar başvuru ile gönderebilirsiniz.

You might be interested:  Veraset Ve Intikal Vergisi Borcu Yoktur Belgesi Nasıl Alınır?

CİMER ne zaman cevap verir?

Vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına CİMER ‘e başvurulan şikâyet, istek ve taleplerin cevaplanması zorunludur. Bu başvurulara 2 hafta içerisinde dönüş yapılması gerekiyor. Eğer ki 2 hafta içinde dönüş yapılmayan başvurulara en geç 30 gün içerisinde dönüş yapılması kanunen zorunlu olmaktadır.

CİMER hangi saatlerde hizmet veriyor?

Cimer mesai saatleri 7 gün 24 saat şeklindedir. ALO 150 çağrı hattını istediğiniz zaman arayabilirsiniz. cimer portal üzerinden ise 7 gün 24 saat istediğiniz zaman başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bimer Online şikayet Nasıl Yapılır?

Bimer ‘e şikayet başvuru formu hakkında sizlere detaylı bilgiler derledik. Bimer ‘e şikayet yazmak isteyenlere sunulan bazı servisler bulunuyor. E-devlet üzerinden veya 150 hatlı numara aranarak şikayetler direkt olarak yapılabilir.

CİMER nedir ne işe yarar?

CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi), yurttaşların talep, ihbar ve şikâyetlerini doğrudan cumhurbaşkanlığına iletebilmesi amacıyla 2015 yılında kurulan bir web servisidir. CİMER’e telefon ve mektupla da başvuru yapılması mümkündür.

CİMER e şikayet nereden yazılır?

E Devlet kapısı üzerinden CİMER’e başvuruda bulunmak da kolaydır. Öncelikle https://www.turkiye.gov.tr/cumhurbaskanligi bu linke tıklamalı ve E Devlet üzerindeki Cumhurbaşkanlığı sitesine gidilmelidir. Ardından kişi önüne çıkan seçeneklerden Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne tıklamalıdır.

CİMER şikayet nereden yapılır?

CİMER ŞİKAYET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Elektronik ortamda başvuru için www. cimer.gov.tr üzerinden işlem yapabilirsiniz.

CİMER istek nedir?

CİMER NEDİR? (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi), yurttaşların talep, ihbar ve şikâyetlerini doğrudan cumhurbaşkanlığına iletilmesi amacıyla kurulan bir web servisidir. CİMER sayesinde vatandaşlar şikayet, istek, talep, öneri vb. ilgili bildirimlerini Cumhurbaşkanlığına bağlanan İletişim Merkezine iletebiliyor.

Kızılay yardım başvurusu nasıl yapılır?

Yardım başvuruları ve bağışçılar, Kızılay ‘ın 81 il ve 900 ilçesindeki temsilciliklerine başvuru yapabilirler. 32 Bin mahalle muhtarı ve 18 bin köy vasıtasıyla yardım ihtiyacı olduğunu belirtmeleri ile Kızılay ‘a ulaşabilirler. Diğer başvuru kanallarından Kaymakamlıklar, Valilikler vasıtalısıyla başvuru yapılabilecek.

You might be interested:  Kedilerde Pire Nasıl Temizlenir?(EN iyi 5 ipucu)

Devlet maddi yardım başvurusu nasıl yapılır?

Maddi yardım başvurusunda bulunmak için bulunduğunuz İl ve İlçedeki Sosyal Yardımlaşma Vakfını arayabileceğiniz gibi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Alo 183 Sosyal Destek hattını arayabilirsiniz.

Recep Tayyip Erdoğan nasıl ulaşabilirim?

İLETİŞİM

  1. Adres.: T.C. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe, Ankara – Türkiye.
  2. : 0312 525 43 90 / 403 53 75.
  3. : [email protected]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *