Cimer Şikayet Nasıl Yapılır?(En iyi çözüm)

Telefonla başvuru (ALO 150) için: Başvuru sahibi ALO 150 telefon hattını arayarak CİMER başvurusu yapabilmektedir.

Cimere şikayet nasıl olur?

Cumhurbaşkanlığı telefon numarası üzerinden ulaşmak da mümkündür. Bu numara ise 0312 525 55 55 dir. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne yani CİMER’e ulaşabilmenin diğer yolları ise faks ve maildir. CİMER ‘in faks numarası 0312 525 58 31 dir.

CİMER e nasıl yazı yazabilirim?

Cumhurbaşkanlığı resmi web sitesi üzerinden CİMER şikayet başvurusu yapma; Öncelikle https://www.tccb.gov.tr/ bu linke tıklayınız. Ardından açılan ana sayfada en üstte yazan ‘Bilgi Edinme’ kategorisine tıklayınız. Çıkan sekmede ‘CİMER’ yazısına tıklayın.

CİMER telefon numarası kaç?

Başkanlık, kişisel verileri Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi ( CİMER ) başvuru portalı, e-devlet kapısı, ALO 150 telefon hattı, mektup, faks ve sair iletişim kanalları aracılığıyla işitsel, elektronik veya yazılı olarak öğrenilen verilerden, Kanun’da belirtilen kişisel veri işleme şartlarına uygun olarak başvurucuların

CİMER cumhurbaşkanına nasıl ulaşabilirim?

CİMER çerçevesinde başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere bakanlıklar, valilikler ve kaymakamlıkların halkla ilişkiler müracaat bürolarına şahsen, mektup veya faks yoluyla, yurt içinden Alo 150 telefon hattını kullanarak, internette www. cimer.gov.tr adresinden ve e-Devlet üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Cimere nasıl dilekçe gönderilir?

Öncelikle Cumhurbaşkanlığı resmi İnternet sitesi üzerinde yer alan CİMER Başvuru Formu kullanılarak başvuru yapılabilir. Bunun için resmi İnternet adresine giriş yapmanızın ardından karşınıza çıkacak olan ad, soyad ve TC. kimlik numarası alanlarını doldurarak kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir.

You might be interested:  Engelli Araç Nasıl Alınır?(Doğru cevap)

CİMER para yardımı nasıl alınır?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler direkt olarak e-devlet üzerinden giriş yapabilir ya da “ cimer.gov.tr” internet adresinden TC kimlik numarası, ad, soyad, annesinin evlenmeden önceki soyadı, kimlik seri no ve cep telefonu bilgilerini girerek başvuru sayfasına gelebilirler.

Bimer Online şikayet Nasıl Yapılır?

Bimer ‘e şikayet başvuru formu hakkında sizlere detaylı bilgiler derledik. Bimer ‘e şikayet yazmak isteyenlere sunulan bazı servisler bulunuyor. E-devlet üzerinden veya 150 hatlı numara aranarak şikayetler direkt olarak yapılabilir.

CİMER istek nedir?

CİMER NEDİR? (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi), yurttaşların talep, ihbar ve şikâyetlerini doğrudan cumhurbaşkanlığına iletilmesi amacıyla kurulan bir web servisidir. CİMER sayesinde vatandaşlar şikayet, istek, talep, öneri vb. ilgili bildirimlerini Cumhurbaşkanlığına bağlanan İletişim Merkezine iletebiliyor.

Bimer hangi konularda hizmet vermektedir?

BİMER, Başbakanlık İletişim Merkezi’nin oluşturduğu bir halkla ilişkiler uygulamasıdır. Vatandaşların dilekçe hakkını kullanmasına dair kanun kapsamında, her türlü dilek, şikâyet ve ihbar için kullandığı bir sistemdir.

150 telefon numarası nedir?

150 nolu telefon Başbakanlık İletişim Merkezi(BİMER)’e ait bir hizmet hattı olarak kullanılıyordu.

CİMER şikayet telefon numarası kaç?

Başvuru sahb ALO 150 telefon hattını arayarak CİMER baş- vurusu yapablmektedr.

CİMER şikayet beklemeye alındı ne demek?

CİMER personeli kendisine verilen başvuruları gün içerisinde okuyup ilgili kamu kurumuna sevk eder. Başvuruya herhangi bir yazışma/inceleme/soruşturma sonrasında cevap verilecek ise Bilgi Edinme ve CİMER kullanıcısı “ beklemeye al” butonuna tıklayarak beklemeye alma sebebini belirtir.

CİMER şikayette isim gizliliği var mı?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’in soru önergesine verdiği yanıtta, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne ( CİMER ) başvuranların kişisel bilgilerinin hiçbir makam ve kurumla paylaşılmadığını bildirdi.

You might be interested:  Hes Kodu Otobüs Kartına Nasıl Yüklenir?(Doğru cevap)

Hakkımda CİMER şikayeti var mı nasıl öğrenebilirim?

CİMER ŞİKAYET SORGULAMA Bu telefon numarası CİMER Alo 150 üzerinden hizmet vermektedir.

CİMER e yapılan şikayet nasıl geri alınır?

Cimer başvuru iptal etmek için iki kolay yol vardır.Bunlardan en kolay olanı ALO 150 cimer iletişim hattını arayıp sizden istenilen başvuru numarası gibi gerekli olan bilgilerinizi vererek başvurunuzun iptal edilmesini talep etmeniz gerekmektedir.Verdiğiniz bilgilerin doğrulanması ile başvurunuzun silinmesi işlemi

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *