Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılır?

Çam sakızı ağdayı, ağda yapacağınız yere sürün. Eski atlet veya pamuklu kumaşı kesip, kumaşı ağdanın üzerine bastırın, biraz bekleyin, iyice yapıştığına emin olduğunuzda, tüylerin çıkış yönünün tam tersine hızlıca çekin. Tüylerin ters yönünde çekme, batık oluşumunu ve tüylerin hepsinin alınamaması gibi sorunları önler.

Çam sakızı ağda tüyleri azaltır mı?

Yüzyıllar önce kadınların tüylerden kurtulmak için kullandıkları çam sakızı ağdası, hem tüylerin azalmasına yardımcı oluyor hem de uzun süre çıkmamasını sağlıyor. Çam sakızı yöntemiyle alınan tüyleri kökünden almanın yanı sıra cildi havalandırarak bol oksijen almasını sağlıyor üstelik kokusuyla da ferahlık veriyor.

Çam sakızı ağda bezsiz nasıl kullanılır?

Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılır?

  1. Sıcak suyun içinde ısıtılan çam sakızı ağdayı mermer üzerine dökmeniz gerekiyor.
  2. Sakız kıvamında olan bu ağdayı mermere döküp uzun şekilde yaymalısınız.
  3. Mermer üzerinden kolayca kalkan bir yapısı olan çam sakızı ağda, mermerde sıcaklığını kaybedecek ve ılık kıvama gelecektir.

El ağda nasıl kullanılır?

Ağdayı vücut ısısına uygulanabilecek sıcaklığa geldikten sonra parmağınızla kaldırınız ve parlak sarı renk alana kadar sakız gibi birkaç kez uzatıp katlayınız. En iyi sonucu almak için ağda yapılacak bölge kuru ve temiz olmalıdır. Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru bastırarak uygulayınız ve hızla çekiniz.

You might be interested:  Avcılara Nasıl Gidilir?(Soru)

Çam sakızı ağdası nasıl hazırlanır?

Cevzede suyu ısıtıp kaynatın. Satın almış olduğunuz çam sakızı ağdanın kavanozunu kaynar su içerisinde 10-15 dakika bekletin. Bunu yaparken çam sakızının içine su kaçmamasına dikkat edin. Üzerini örtün, kutunun içerisindeki ağda eriyecek ve cildinize sürülebilir kıvama gelecektir.

Çam sakızı ağda kıl köklerini besler mi?

Tüyleri Azaltır Çam sakızı ağda, istenmeyen tüyleri kısa bir süreliğine yok etmekle kalmaz aynı zamanda uzun vadede tüylerinizin miktarında ciddi ölçüde bir azalma olduğunu fark etmeniz mümkün. Bunun temel sebebi ise çam sakızı ağdanın kıl köklerini zayıflatması.

Evde çam sakızı nasıl yapılır?

Cezvede suyu kaynatın daha sonra kabın içerisinde bulunan çam sakızı kavanozunu bu suyun içerisine koyun. 10 -15 dakika beklettikten sonra çıkartabilirsiniz. Kıvamı akışkan değil, sakız gibi olmalıdır. Bu adımda içerisine su kaçmamasına dikkat edin.

Çam sakızı nasıl kullanilir?

Toz haline getirilen çam sakızı bal ile karıştırılarak kullanılabilir. Hatta bu kullanım şeklinin oldukça yaygın olduğunu söyleyebiliriz.

  1. Toz haline getirilen çam sakızı bal ile karıştırılarak kullanılabilir.
  2. Çam sakızı ve bal karışımı faydaları oldukça fazladır.
  3. Vücudu toksinlerden arındırarak adeta temizler.

Sir el ağdası nasıl kullanılır?

Ağdayı spatula ile tüylerin çıkış yönünde 1mm kalınlıkta sürünüz. 3-4 saniye sonra ağdayı çekebilmek için önce 2 parmağınızla tutabilecek kadar kaldırınız ve tek bir hareketle tüylerin çıkış yönünün tersine doğru vücuda paralel çekiniz.Uygulama sonrası cildi Vi-Vet Sir Ağda Temizleme Yağı ile temizleyiniz.

Sesu El ağdası nasıl kullanilir?

Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru bastırarak uygulayınız ve hızla çekiniz. Su ile durulayınız. Sesu El Ağda ‘sını kol, bacak, koltukaltı, bikini ve yüz bölgesinde uygulayabilirsiniz. Tahriş olmuş, varisli, yaralı, benli ve güneş yanığı olan ciltlerde kullanmayınız.

You might be interested:  Bayanlarda Göbek Ve Sırt Tüyleri Nasıl Alınır?

Soyulabilir el ağdası nasıl kullanılır?

Ağda eridikten sonra bal kıvamına gelmesi beklenir ve ağdanın sıcaklığı vücudun küçük bir bölümünde test edilir. Sonrasında ağda, uygulanacak bölgeye tüylerin çıkı yönüne doğru spatula yardımı ile sürülür ve 3-4 saniye kuruması beklenir. Cilt gerdirilip tüylerin çıkış yönünün tersine ağda el ile çekilir.

Egesir ağda makinesi nasıl kullanılır?

Kullanımı: Ağdayı ısıtıcıya yerleştirin. Ağda kısa sürede kullanım kıvamına gelir. Kullanıma başlayın. Isı bölümünü kontrol eden ısı ayar düğmesi bulunmaktadır.Bu ayar düğmesi sayesinde kullanıcı,ısıtıcı bölümünü istediği ayarda sabit tutar.

Soyulabilen ağda nedir?

İnci Ağda diye de bilinen Soyulabilir Ağdalar, şeker içermez. Bu sayede kıl kökleri de beslenmez, tüyler kalınlaşmaz. İnce bir tabaka halinde sürülür. Özel yapısı sayesinde cilt üzerindeki gözeneklerin açılmasını sağlar ve tüyleri tamamen kavrayarak en kısa tüylerin bile kökünden alınmasını kolaylaştırır.

Boncuk ağda kaç kere kullanılır?

Evet, 1 paket İnci Ağda tüm vücut için yeterlidir. Kullanılan İnci Ağda tekrar ısıtıcıya atılıp, eritilip tekrar kullanılabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *