Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

BITTIM SABUNU NASIL KULLANILIR? Bıttım sabunu tamamen doğal içerikli olduğu için ve kesin sonuç elde etmek istiyorsanız kesinlikle kimyasal ürünlerle birlikte kullanmamalısınız. Saçlarınızı ıslatın ve bıttım sabununu saçlara sürerek köpürtün. Saç diplerine masaj yaparak uyguladıktan sonra su ile durulayabilirsiniz.

Bıttım sabunu her gün kullanılır mı?

Bıttım sabununu düzenli kullanmaya mümkün olduğunca özen göstermede fayda var 1 gün bıttım sabunu kullanıp 2. gün şampuan kullanmayınız. Saçlarınızı her gün yıkamayın bıttım sabunuyla yıkadıktan sonra 2 gün yıkamayın çünkü saçlar bıttım yağıyla beslenirler.

Bıttım sabunu yüze her gün kullanılır mı?

Akne ve siyah noktalar için de yüzün tamamı haftada 2 ya da 3 kez bıttım sabunu ile yıkanabilir. Siirt’e özel bu sabun tamamen organik olduğu için herhangi bir yan etkisi yoktur. Hem cilde hem de saçlara uygulanabilir.

Bıttım sabunu yüze iyi gelir mi?

Bıttım, vücut temizliğinde de etkili bir sabundur. Ciltte peeling etkisi yaratır bu sayede cilt pürüzsüz bir görünüme ulaşır. Güneş ve diğer dış etkenlere bağlı olarak oluşan cilt lekelerini geçirmede etkilidir. Cilde canlı ve parlak bir görünüm verir.

Bıttım sabunu ne kadar sürede etkisini gösterir?

Saçların beyazlamasını yavaşlatmaya yardımcıdır. Eğer hafif kırlaşmaya başlamış saçlarınız varsa, bıttım sabununu kullanarak 7 ile 8 ay arası bir sürede saçlarınızın eski rengine kavuştuğunu görebilirsiniz. Bu etki için de sık olarak kullanılmalıdır. Saçlar için iyi bir temizleyici ve arındırıcıdır.

You might be interested:  Komedon Nasıl Geçer?(Çözüm bulundu)

Bittim Sabunu zararlı mı?

Siirt ile özdeşleşmiş olan hakiki bıttım sabunu %100 doğal bir üründür. Katkı maddesi ve kimyasal içermez. Bu nedenle herhangi bir zararı yoktur. Fakat ciddi boyutlarda cilt veya saç sorunu olanların kullanmaya başlamadan önce cilt doktorlarına danışmaları gerekir.

Hakiki Bıttım sabunu ne renk olur?

Hakiki bıttım sabunun rengi deminde bahsettiğimiz gibi koyu yeşildir. Bir daha söylememizde yarar var bu sabun kurudukça açık yeşil rengini alabilmektedir.

Bıttım sabununun yan etkileri nelerdir?

Bıttım sabununun zararları nelerdir? 1- Bıttım sabunu bazı saçların kurumasına neden olabilir. Bunun önüne geçmek için sabunu duruladıktan sonra saç kremi kullanılmalıdır. 2- Göze kaçan bıttım sabunu gözlerin kısa süreliğine yanmasına neden olur.

Hakiki Bıttım sabunu nereden alınır?

Bıttım sabunu cilt bakım ürünü satan mağazalardan ve aktarlardan temin edilebilir. Bu sabunu online satış mağazalarından tekli ve set olarak sipariş etmek de mümkün.

Kükürt sabunu yüze nasıl kullanılır?

Kükürtlü sabun günde 2 defa kullanılması tavsiye edilir. Özellikle yağlı cilde sahip olanların günde 2 defa kullanması tavsiye edilir. Kükürtlü sabun su ile birlikte yüze uygularken 1-2 dakika masaj yaparak bekletilmesi daha iyi bir sonuç için önerilir.

Keçi sütü sabunu lekelere iyi gelir mi?

Keçi sütü sabunu cilt lekeleri için mucize bir üründür. Mantar, egzama gibi problemleri ortadan kaldırmak ve cilt sağlığına kavuşmak için etkilidir. Cilt üzerinde oluşan enfeksiyonları temizler.

Ardıç katranı sabunu neye iyi gelir?

Saç dökülmesi, kepek, ölü kıl hücrelerini temizler, pelad, dermatit, uyuz, güneş lekeleri gibi cilt sorunlarında oldukça etkili sonuçlar sağlar. Ardıç katran sabunu cildin yağlı olmasını önler, cilt yağını dengeler ve cildinizin doğal bir şekilde sahip olması gereken neme kavuşmasını sağlar.

You might be interested:  Şeftali Reçeli Nasıl Yapılır Püf Noktası?(EN iyi 5 ipucu)

Bıttım sabunu saç dökülmesine iyi gelir mi?

Bıttım sabunu, bölgede ‘Botan sabunu ‘ olarak bilinmektedir. Saçları besliyor ve yumuşak hale getiriyor. Saç dökülmesini önlüyor ve beyaz saçlara doğal güç vererek, siyahlaşmasına neden olmaktadır. Bıttım sabunu yabani fıstık ( bıttım ) yani bilinen adıyla menengiç yağından elde edilir.

Bıttım sabunu bozulur mu?

Nem almadığı müddetçe sabunlar bozulmaz. Fakat banyo gibi nemli ortamda bekletildiği için yumuşar ve daha kısa sürede erir.

Bıttım sabunu renkleri neden farklı?

Bıttım sabunu yapmında kullanılan bıttım taneleri koyu yeşil renge sahiptir. Bu bitki çeşitli evrelerde hasat edildiğinden dolayı farklı zamanlar da farklı renklere sahipte olabiliyor. Sarı renkli bıttım sabunları ise genellikle zeytin yağı veya daha başka yağ çeşitleri ilave edildiğinden bu rengi almaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *