Avşa Adasına Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

Avşa Adasına İstanbul, Erdek ve Tekirdağ’dan kalkan deniz otobüsleri ile ya da feribot ile gidilebilmektedir. Bu adaya Eskişehir, Bursa, İzmir gibi yakın illerden gidecek olanların önce Erdek iskelesine gelerek buradan Adalar 1, Gestaş, Marmara Roro arabalı gemileri ile adaya geçmesi gerekmektedir.

Avşa biletleri ne kadar?

Avşa Adası Bilet Fiyatları 2022 yaz sezonunda Erdek’ten Avşa ‘ya indirimli 12 TL, Tekirdağ’dan 60 TL, Tekirdağ Barbaros’tan 60 TL, İstanbul’dan Yenikapı Bostancı Avcılar Avşa Adası bilet fiyatları İDO ile 100 TL bilet fiyatı ödeyerek gidebilirsiniz.

Avşa adasına otobüsle nasıl gidilir?

Avşa Adası ‘na İstanbul Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan İDO deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakika uzaklıktadır. Yaz sezonunda İstanbul’dan her gün deniz otobüsü seferleri yapılmakta olup, hafta sonları ek seferler yapılmaktadır. Sonbahar ve İlkbahar dönemimde ise İDO seferleri sadece hafta sonu gerçekleşmektedir.

Istanbuldan Avşa adasına nasıl giderim?

İstanbul üzerinden Avcılar, Bostancılar, Yenikapı üzerinden İDO seferlerini kullanarak Avşa Adasına ulaşabilirsiniz. Tekirdağ ve Erdek üzerinden de arabalı vapur seferleri bulunuyor. İstanbul ile ada arasındaki mesafe 3 saat 45 dakikadır. Yaz aylarında adaya her gün deniz otobüsü bulabilirsiniz.

Avşa adasına nasıl gidilir arabayla?

Avşa Adası ‘na Arabayla Nasıl Gidilir? Avşa Adası ‘na İstanbul’dan kendi arabanız ile gitmek istiyorsanız Tekirdağ üzerinden kalkan feribot seferlerini kullanmalısınız. Eğer Çanakkale-Bursa-Balıkesir-Bandırma istikametinden gelecek iseniz Erdek’ten kalkan Gestaş Deniz Otobüslerini tercih edebilirsiniz.

You might be interested:  Zekat Nasıl Hesaplanır?(Mükemmel cevap)

Erdek Avşa feribot kaç lira?

Gestaş Avşa Erdek Marmara Balıklı ve Ekinlik Adası feribot fiyatları yolcu 25 TL araç 90 TL’dir. Gestaş Hızlı deniz otobüsü feribot fiyatları yolcu 35 TL’dir. Gestaş’ta Araç içi şöför fiyata dahil olup diğer yolcular fiyata dahil değildir.

Erdek Avşa Adasına nasıl gidilir?

Erdek’ten Avşa Gestaş arabalı feribotları ile ortalama 2 saat 30 dakika, Adalar 1, Marmara Roro arabalı feribotları ile 1 saat 30 dakika sürmekte olup Gestaş ve Adalar 1 arabalı feribotları ile yaz kış ulaşım sağlanmaktadır.

Avşa adasına kışın nasıl gidilir?

Kış aylarında Avşa’ya İstanbul’dan ulaşım İDO Yenikapı ve Bostancı seferleri 29 Ekimden itibaren sona erdiği için Tekirdağ bağlantılı yapılmaktadır. Dönüşümlü olarak Tekirdağ Akport Limanı’ndan Adalar 1, Öz Kaptan ve Ömer Kaptan arabalı vapurları her gün 1 gidiş dönüş seferi ile hizmet vermektedir.

Bandırmadan Avşa Adasına nasıl gidilir?

Bandırma’dan Avşa Adası ‘na özel aracınız ile gitmeniz mümkündür. Aracınız ile öncelikle Erdek’e gitmeniz ardından ise Avşa Adası ‘na arabalı gemileri kullanarak geçmeniz gerekmektedir. Bandırma Erdek arasındaki mesafe 21 km’dir. Bandırma’dan Erdek’e tahmini yaklaşık olarak varış süresi 32 dakikadır.

Istanbuldan Avşa’ya arabayla nasil gidilir?

Avşa Adası’na İstanbul’dan kendi arabanız ile gitmek istiyorsanız Tekirdağ üzerinden kalkan feribot seferlerini kullanmalısınız. Eğer Çanakkale-Bursa-Balıkesir-Bandırma istikametinden gelecek iseniz Erdek’ten Kalkan Gestaş Gemisini Tercih Edebilirsiniz. Not: Gestaş Gemisi ile Araba ile gelşebilirsiniz.

Avcılar Avşa seferleri ne zaman başlıyor?

30 Mayıs 2021′den itibaren haftanın her günü AVŞA İDO; Avşa Adası-İstanbul(Bostancı, Yenikapı, Avcılar ) 2021 yaz dönemi seferlerine başlayacaktır.

Avşaya araba ile gidilir mi?

sorusunun cevapları; Tekirdağ’dan Akport Limanı’ndan, Erdek’ten merkez limanından, İstanbul Zeytinburnu’ndan Zeyport limanından düzenlenen arabalı vapurlar sayesinde Avşa Adası’na araba ile gitmek çok kolaydır. Avşa Adası’nda araba yasak değildir.

You might be interested:  Yüzdeki Yağ Bezeleri Nasıl Gider?(EN iyi 5 ipucu)

Avşa Adasına hangi feribot nereden kalkıyor?

İDO İstanbul Avcılar İskelesinden Avşa Adasına 3 saatte ulaşılabilmektedir. İDO Hızlı feribotları Avcılar isklesine uğrayan seferlerinde Bostancı 4 saat 30 dakika – Yenikapı 3 saat 45 dakika sürmektedir. Gestaş Erdek İskelesinden Avşa Adasına 2 saatte ulaşmaktadır.

Tekirdağ Avşa kaç TL?

Aracı ile Tekirdağ ‘dan Avşa ‘ya geçmek isteyenler için arabalı feribot hizmeti mevcuttur. Genel itibariyle yolcu başı ücret 30 TL, araç geçiş ücreti 100 TL ‘dir. Araç geçiş ücretine şoförün bilet ücreti dahildir. Ayrıca 10 yaş üstü çocuklar da bilete tabidir.

Şarköyden Avşa Adasına nasıl gidilir?

1 saat 11 dakikada Şarköy’den Tekirdağ Limanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Şarköy’den Tekirdağ’a gelip buradan da Avşa ‘ya isterseniz arabalı feribotlarla isterseniz hızlı deniz otobüsü hizmeti sunan İDO ile geçebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *