Altyapı Nasıl Yazılır?(Çözünme)

Bu kelime genellikle Alt yapı şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Altyapı şeklinde olmalıdır.

Altyapı üstyapı nasıl yazılır?

Doğru yazım şekli altyapı şeklindedir.

Alt nasıl yazılır TDK?

Alt, üst, ana, ön, art, arka, yan, karşı, iç, dış, orta, büyük, küçük, sağ, sol, peşin, bir, iki, tek, çok, çift sözlerinin başa getirilmesiyle oluşturulan birleşik kelime ve terimler ayrı yazılır: alt kurul, alt yazı; üst kat, üst küme; ana bilim dalı, ana dili; ön söz, ön yargı; art damak, art niyet; arka plan, arka

Kuru yemiş nasıl yazılır?

Kuruyemiş Nasıl Yazılır Sorusunun Cevabı Bu durumda bu sözcüğün ‘ kuruyemiş ‘ olarak yazılması yanlıştır. Kuru yemiş kelimesinin doğru yazımı ‘Kuru yemiş’ olarak ayrı olmalıdır.

Alt geçidini nasıl yazılır?

Bu kelime genellikle Altgeçit şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Alt geçit şeklinde olmalıdır.

Uluslar arası nasıl yazılır?

TDK ‘ya Göre Uluslararası Kelimesinin Doğru Yazımı Türk Dil Kurumu kaynaklarında uluslararası kelimesinin doğru yazım şekli bitişik olarak gösterilmektedir.

Bakış açısı nasıl yazılır?

Bir olayda, konuyu, düşünceyi belirli bir noktadan inceleme, olaya belirli bir yönden bakma; görüş açısı, görüş anlamına gelir. Bu kelime genellikle bakışaçısı şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı bakış açısı şeklinde olmalıdır.

You might be interested:  Çoçuk Psikoloğu Nasıl Olunur?(EN iyi 5 ipucu)

Alt üst nasil yazilir TDK?

Bu kelime genellikle Alt üst şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Altüst şeklinde olmalıdır.

Alt üst etmek nasıl yazılır?

9. Somut olarak yer bildirmeyen alt, üst ve üzeri sözlerinin sona getirilmesiyle kurulan birleşik kelimeler bitişik yazılır: ayakaltı, bilinçaltı, gözaltı (gözetim), şuuraltı; akşamüstü, ayaküstü, bayramüstü, gerçeküstü, ikindiüstü, olağanüstü, öğleüstü, öğleüzeri, suçüstü, yüzüstü; akşamüzeri, ayaküzeri vb.

Alt alta nasıl yazılır?

Bu kelime genellikle Altalta şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Alt alta şeklinde olmalıdır.

Kuru yemiş ayrı mı yazılır birleşik mi?

Türk Dil Kurumu (TDK) sitesinde bulunan sözlükten arama yapıldığında kelimenin, kuru yemiş şeklinde yazıldığı ortaya çıkıyor. Birçok örnekte görülen ” kuruyemiş ” gibi yazımlar ise imla hatasıdır. Türk Dil Kurumu’na göre kelimenin doğru yazımı ” kuru yemiş “tir.

Kuru yemiş nasıl yazılır TDK 2021?

Bu kelime genellikle Kuruyemiş şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Kuru yemiş şeklinde olmalıdır.

Kuruyemişler ayrı mı yazılır bitişik mi?

Bu doğrultuda Türk Dil Kurumu’na göre kelimenin doğru yazılışı ‘ kuruyemiş ‘ biçimindedir. Yani Türkçe içerisinde tek başına veya cümle içerisinde birleşik olarak yazılır.

Üst geçit alt geçit nasıl yazılır?

işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Üstgeçit şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Üst geçit şeklinde olmalıdır.

Çok bilmiş nasıl yazılır?

Bu kelimenin bitişik mi yoksa ayrı mı yazılıp yazılmayacağı Türk Dil Kurumu veriler üzerinden ifade edilmiş durumda. Çok Bilmiş Nasıl Yazılır? Bu kelimenin doğru şekilde yazımı, ‘Çokbilmiş’ olarak ele alınmasıdır.

Alt geçit işareti nedir?

Alt Geçit İşareti: Konulduğu yerde yaya alt -üst geçidi olduğunu ve yayaların bu geçitleri kullanmalarının zorunlu olduğunu bildirir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *