/* */ Türkiyenin En iyi yazilimcilari Kimdir

Türkiyenin En iyi yazilimcilari Kimdir

Türkiyenin En iyi yazilimcilari Kimdir

Türkiyede ki en iyi yazilimcilari sizlere takdim etmeden önce yazilim nedir? sorusunu kisaca anlatalim. Yazilim elektronik devrelerin çalismasi için gerekli olan, en temelde 0-1 yani elektrik var veya yok üzerine kurulmus sistemlerin bir bütün olarak çalismasini saglayan kod parçalaridir. Özellikle son 30 yildir tüm dünya teknoloji çagina geçis yapmistir. Teknolojinin dogru ve verimli kullanilmasi için onlari kodlayacak yazilimcilara da ihtiyaç duyulmaya baslanmistir. Ülkemizde Elektrik-Elektronik Mühendisligi, Bilgisayar Mühendisligi, Yazilim Mühendisligi gibi 4 yillik fakülteler basta olmak üzere Bilgisayar Programciligi gibi 2 yillik üniversite egitimleri alan kisiler agirlikli olarak yazilim temellerini ögrenebilmektedir. Peki Egitim olmadan yazilimci olunamaz mi? Tabikide olunabilir. Diploma sadece bu isin prosedürüdür. Hafife alinmyacak bir prosedürdür fakat her bilgisayar mühendisi veya elektrik elektronik mühendisi yazilim yapabilir diye bir kural yoktur. Aksine aldiklari egitimlerde adeta yemek için malzemelerin tarifleri yapilmis, o yemegi yapabilmeleri içinde onlarin uzun vadeli emek sarfetmeleri gerektigi konusu kaliteli egitmenlerce vurgulanmistir. Sözü çok uzatmadan yazilimcilari 4 guruba ayirarak sizlere takdim etmek isterim. Bunun nedeni ise yazilimcilarin uzmanlik alanlari farkli olabiliyor. Bu 4 ana bölüm Linüx , C ailesi, Assembly ve son zamanlarda popüler meslekler arasina giren mobil programcilar

d165-yazilim-nedir-en-iyi-yazilimcilar


Türkiyedeki En iyi Yazilimcilar Kimlerdir?

1- En iyi Yazilim Egitimi veren Yazilimcilar


SADI EVREN SEKER : Kendisi Bilgisayar Kavramlari isimli youtube da hemen hemen her dalda egitimler vermektedir. Bilgisayar Mühendisi olan sadi Bey Türkiye'nin en nadide egitimcilerinden birisidir. Firat Üniversitesi'nde Dr Ögretim Görevlisi olan kiymetli hocamiz çok iyi derecede ingilizce bilgisine sahiptir. Youtube yayinlari ile birçok yazilimciya isik tutan Sadi Hocamiz teknik donanim bakimindan birçok egitimcinin önündedir.

ÖMER FARUK ACAR : Kendisi Bilgisayar Mühendisidir. Esenyurt Bilgisayar Programciligi Bölümünde egitmenlik yapmakta ayni zamanda Karabük Üniversitesinde doktora egitimine devam etmektedir. MVC basta olmak üzere C dillerine çok hakim durumdadir.

SERCAN ADAL : Bilge Adam Egitim kurumlarinda egitmenlik yapmis olan Sercan Hocamiz Yildiz Teknik Üniversitesi Yazilim Mühendisligi Bölümü Mezunudur. Gömülü sistemler basta olmak üzere C dili ailesine çok hakimdir.

MURAT YÜCEDAG : Firat Üniversitesi Yazilim Mühendisligi bölümünden mezun olan hocamiz yazilim egitimleri konusunda özellikle sifirdan yazilimci yetistirme bölümünde çok basarilidir. Youtube kanalinda 1000 üzeri videolarindan çogu yazilimci arkadaslar istifade etmekte ayni zamanda UDEMY platformunda ileri düzey egitimleri de mevcuttur. c# Egitimi isimli kitabi ile ayrica yayinlari da bulunmaktadir. Casper Netflix gibi firmalarda dönemsel olarak çalisan hocamizin sektör tecrübesi de ayrica bulunmaktadir.

2- Türkiyedeki En iyi LINÜX yazilimcilari


Fatih Kadir Akin : Sakarya üniversitesi Bilgisayar Mühendisligi bölümü mezunu olan fatih bey senior seviyesinde  olan üstadlardan birisidir. Gelistirdigi pek çok uygulamanin yani sira verdigi egitimlerle de listemizdeki yerini almistir.

Güven DILSEN : Linüx sistemleri arasinda olan PHP ve Pyton konusunda çok iyi teknik beceriye sahiptir. Izmir karsiyakada bulunan PIO Bilgi'nin sahibidir. Sektörün en eskileri arasindadir.

d320-yazilim-nedir-en-iyi-yazilimcilar-1


3-Türkiyedeki En iyi Gömülü Sistemler Yazilimcilari

UMUT ERKAL : Yeditepe Bilgisayar Mühendisligi mezunudur. Gelistirme kartlari tasarimi ve gömülü sistem yazilimlari konusunda Türkiye'nin gururu haline gelmis bir isimdir. USA'da birçok alanda ürettigi gelistirme kartlari ile ses getirmis birisidir.

MERT GÜNER : Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisligi mezunu olan mert gömülü sistemler konusunda türkiyenin yetistirdigi incilerden birisidir. HUWAI firmasi ile yaptigi çogu çalismalarda sektörce oldukça takdir edilmis birisidir.

 

4- Türkiyedeki En iyi C ailesi yazilimcilari 

Ali Süleyman TOPUZ : c,c++,c# ve asp.net webform konularinda debiderya tecrübeye sahip olan birisidir. Bilgisayar Mühendisligi bölümü mezunu olan  Ali Süleyman TOPUZ ülkemizde birçok firmada çalismis, Bilge Adam Egitim Akademilerinde ögrenci yetistirmis ve alaninda çok kuvvetli becerileri olan birisidir.

Kaan YIGIT : Asp.NET Web form ve MVC konularinda Türkiye'nin ilklerinden birisidir. Entitiyframework Turkey olarak Microsoft firmasinin sitesinde bir dönem yer almis olan kaan 2000li yillardan günümüze uzanan tecrübelerden birisidir. Bilgisayar Programciligi bölümü mezunu olan kaan ayrica c,c++ ve c# konusu ve SQL konularinda ileri derece bilgiye sahiptir.

Necati ERGIN : C, C++, Nesne Yönelimli Programlama, Tasarim kaliplari gibi alanlarda kurumsal firmalara ve bireylere egitim ve danismanlik hizmetleri vermektedir. Yazilim Mühendisi ünvanina sahip eski engin hazinelerden birisidir.

5-Türkiyedeki En Iyi Bilisim IK Yöneticileri

Savas DOGAN : Bilisim ik si konusunda birseyler yazmak istediginiz zaman eger Savas Hocam'i o yazida zikretmezsek her zaman anlamda eksiklikler kalacagina inanmaktayim. 2000li yillarin basindan günümüze binlerce personel seçmis ve adeta satranç oynar gibi dogru elemani dogru yere yerlestirerek ekip performansini en iyi sekilde kullanabilen liderlerden birisidir. Is görüsmelerinde kendini senior ilan eden kisilerin korkulu rüyasidir :). Birçok firmada üst düzey yöneticilik yapan Savas DOGAN engin tecrübesi ile yillanmis bir hazinedir.

Yorumlar

YorumImage

ömer

12 Haziran 2019 Çarşamba

Bu listede kaan aslan ve necati ergin eksik.

YoneticiImage

Yönetici Cevabı :

13 Haziran 2019 Perşembe Reply

Necati beyi tanirim kendisi iyi bir yazilim mühendisidir. Önerin için tesekkürler listeye ekledim

Yorum Yazın

E posta adresiniz kesinlikle yayımlanmayacaktır. * olan alanları doldurmanız zorunludur

Adınız soyadınız *
Eposta Adresi *
Website